Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.18 18:59

Politologė giria Landsbergio idėją, tačiau pabrėžia – partija turi pagalvoti apie savo ego

Antradienį su šalies vadovu Gitanu Nausėda susitikęs konservatorių partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis spaudos konferencijoje išreiškė viltį, kad rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose partiją ves buvusi kandidatė į prezidentus Ingrida Šimonytė.

Šimonytė būtų rimta paspirtis partijai ir greičiausiai ji bus sąrašo viršuje

Kad tokia tikimybė itin reali sako ir Lietuvos karo akademijos (VDA) profesorė Jūratė Novagrockienė.

Anot jos, tai būtų didelė paspirtis žengti rimtą žingsnių pergalės link konservatoriams.

„Kokių 80 proc. tikimybė, kad I. Šimonytė sutiks būti sąrašo viršuje ir jos indėlis, prisimenant prezidento rinkimus, būtų tikrai didelė pagalba laimėti daugiau vietų Seime“, – sakė politologė.

Giria lyderio idėja, tačiau siūlo susimąstyti apie „partinį ego“

J. Novagrockienė taip pat pagyrė G. Landsbergio iniciatyvą neformaliai vienytis tam tikroms partijoms, kurių pagrindų galima būtų formuoti valdančiąją koaliciją.

„Jei partijos nebandys bendradarbiauti rinkimų metu, net sudarant priešrinkiminius sąrašus, tokius kaip nekonkurencinius, tuomet gali išsisklaidyti balsai ir valdančioji koalicija gali būti lygiai tokia pat marga ir neaiški. Tai yra toks žingsnis į priekį, tačiau yra kitas bet...“, – sakė politologė.

Anot jos, problemų gali kilti ir su pačiais konservatoriais, kurie jaučiasi esantys didele partija ir gali skriausti mažesnius, tai vienas iššūkių konservatoriams – susidoroti su „partiniu ego“.

„Turime prisiminti ir mažąsias partijas, jos dažnai naudojasi šantažavimo planu, ką galime matyti ir dabartinėje koalicijoje. LLRA yra tipiška šantažo partija, kuri iškėlė sąlygas ir viskas, jokių kalbų ar pasvarstymų“, – svarsto J. Novagrockienė.

Politologės nuomone, konservatoriams bus labai svarbi ir pati rinkimų strategija, kur leisti vienus ar kitus partijos lyderius, kiek jaunų žmonių, kuriais paskutiniu metu žavisi rinkėjas, įtrauks ši politinė jėga į sąrašus.

„Tiesiog jie turėtų labai stipriai apgalvoti savo strategiją ir planus“, – išvadas partijai pateikė politologė.

Kaip vienus pagrindinių galimus koalicijos partnerius konservatoriams J. Novagrockienė įvardija Liberalų sąjūdį, dar kažkas link centro jėgų. Neatmeta J. Novagrockienė ir „socdemų“, tačiau iššūkis bus surasti sąlyčio taškus, kurie pastaruosius kelis rinkimus niekaip nesusiklijuoja.

Laba diena, Lietuva. Vilniui klijuojamas oro balionų sostinės titulas gali ir „atlipti“: numatomi skriejimo padange ribojimai
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi