Lietuvoje

2015.09.21 07:41

Panevėžyje prasideda bendros Lietuvos ir JAV karių pratybos

ELTA2015.09.21 07:41

Pirmadienį prasideda bendros Lietuvos ir JAV karių pratybos „Karaliaus kirtis 2015“. Jų metu Panevėžio mieste ir rajone važinės Lietuvos kariuomenės ir JAV karių technika, kariai bus ginkluoti, naudos pirotechniką, garsinius šaudmenis.

Pratybos vyks kartu su Panevėžio miesto ir rajono savivaldybių atstovais, priešgaisrine gelbėjimo tarnyba, policija, miesto ligonine, greitąja medicinos pagalba, žurnalistais ir kitomis visuomeninėmis organizacijomis. Bendri pratybų veiksmai, pasak Krašto apsaugos ministerijos pranešimo, bus nukreipti Panevėžio miesto gynybos, stabilizavimo, pagalbos teikimo kitoms organizacijoms atvejams.

Pratybose dalyvaus kariai iš Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo husarų bataliono (KM HB) (Pajuostis, Panevėžio r.) ir Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės 173-iosios parašiutininkų brigados.

Panevėžio mieste ir apylinkėse pratybų metu bus galima pamatyti ne tik Lietuvos, bet ir sąjungininkų karius.

Rengiantis pratyboms planavime kartu dalyvavo įvairių miesto įstaigų atstovai siekiant koordinuoti bendrus veiksmus bei patikrinti sąveikumą karinio konflikto atveju. Panevėžio miesto savivaldybė pratybų metu planuoja aktyvuoti ekstremalių situacijų komisiją, paskirti karo komendantą. Policija užtikrins saugumą mieste kilus neramumams ir kartu su kariais patruliuos keliuose. Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba vykdys gaisro gesinimo ir žmonių gelbėjimo operacijas, o Panevėžio ligoninei teks susidoroti su masinių sužeidimų atvejais, ligoninę užplūs sužeistieji ir vyks dar daug kitų incidentų, kai teks bendrai veikti kariams su civilinėmis organizacijomis.

Pratybos baigsis rugsėjo 25 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.