Lietuvoje

2020.02.18 11:58

Pasaulyje siaučiantis koronavirusas kelia nerimą ir kruizų sezono laukiančiai Klaipėdai

Paulius Selezniovas, LRT RADIJAS, LRT.lt2020.02.18 11:58

Nors Lietuvoje ir neužfiksuotas nė vienas koronaviruso atvejis, specialistai jau ruošiasi blogiausiam scenarijui. Klaipėda – ne išimtis, sako uostamiesčio Turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė.

„Turbūt kiekvienas atsiradęs virusas sukuria tam tikrą grėsmę kiekvienai iš pasaulio šalių, tuo pačiu ir Lietuvai, ir Klaipėdai. Dabartiniai įvykiai parodo, kad kruizinis laivas yra labai gera terpė šiam virusui plisti, bet labai tikimės, kad to tikrai nebus, juolab kad ir dabar vyksta pasirengimas kruiziniam sezonui.

Šią savaitę su Visuomenės sveikatos biuru turėsime susitikimą, kur kalbėsimės apie tai, kaip šalis tam rengiasi. Uostų tarybos jau yra pasirengusios, ruošiami specialūs dokumentai kiekvienai priimančiai šaliai, ką turėtum daryti ir kaip turėtume elgtis, jeigu būtų sužinoma, kad laive yra žmogus su virusu“, – LRT RADIJUI sako R. Savickienė.

Pašnekovės teigimu, šiemet kruizinės laivybos sezonas uostamiestyje prasidės kaip niekad anksti – pirmojo lainerio laukiama kovo 31-ą dieną, kai uoste prisišvartuos su Portugalijos vėliava plaukiojantis laivas „Astoria“.

Žada rekordus

Artėjantis kruizinės laivybos sezonas žada ir daugiau rekordų. Jau dabar aišku, kad į uostamiestį šiemet užsuks net 69 kruiziniai laineriai, kuriais atvyks ir didžiausias istorijoje turistų skaičius.

„Labai tikimės, kad vėluojanti žiema neateis kovo pabaigoje ir kad atvykę turistai galės pasidžiaugti net ir pražydusiomis gėlėmis. Kažkada turėjome tris mėnesius darbo. Dabar šis sezonas yra išsitęsęs, kas labai džiugina, nes regionas turi galimybę užsidirbti.

Šiandien turime virš 60 laivų. Registracija dar vyksta, dar gali kažkas keistis. Kitą vertus, užsidariusi Azijos rinka gali padaryti tam tikras korekcijas kruizinių laivų maršrutuose ir jų gali atsirasti šiek tiek daugiau. Preliminariai planuojame, kad tai bus apie 80–85 tūkst. turistų“, – pažymi R. Savickienė.

Iki šiol didžiausio kruizinių turistų skaičiaus uostamiestis buvo sulaukęs prieš trejus metus – 2017-aisiais į Klaipėdą jų buvo atplaukę beveik 75 tūkst. Anot Turizmo ir kultūros informacijos centro direktorės, tokios tendencijos neturėtų stebinti, nes kelionės kruiziniais laivais populiarėja visame pasaulyje.

„Jeigu anksčiau kelionė kruiziniu laivu buvo prabangos reikalas, dabar dėl didėjančio laivų skaičiaus ši paslauga pinga ir ją renkasi jau ir šeimos. Per vieną kruizą galima susipažinti su mažiausiai penkiomis šalimis“, – pasakoja Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė.

Kovo pabaigoje prasidėsiantis kruizinės laivybos sezonas uostamiesčiui bus rekordinis ne tik atplaukiančių laivų bei turistų skaičiumi, bet ir savo trukme. Paskutinysis kruizinis laineris Klaipėdoje švartuosis spalio 26-ą dieną.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt