Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.21 10:27

Į Lietuvą atvyksta ES įgaliotinė užsienio reikalams F. Mogherini

Pirmadienį į Lietuvą pirmą kartą atvyksta Europos Sąjungos (ES) vyriausioji įgaliotinė užsienio reikalams ir saugumo politikai Federica Mogherini. Ji susitiks su aukščiausiais šalies vadovais.

Susitikimuose daugiausia dėmesio bus skiriama migrantų krizei, aptariami šios problemos sprendimo būdai, Lietuvos galimybės ir pasiruošimas priimti pabėgėlius.

Kaip praneša prezidentės Dalios Grybauskaitės spaudos tarnyba, šalies vadovė su F. Mogherini kalbės ir apie padėtį Ukrainoje. Situacija šios šalies Rytuose stabilizavosi, tačiau Minsko susitarimai vis dar nėra iki galo įgyvendinami.

Susitikime bus kalbama apie Rytų partnerystės ateitį bei galimybes Ukrainai ir Gruzijai nuo kitų metų pradžios suteikti bevizį režimą.

Prezidentė ir ES vyriausioji įgaliotinė taip pat aptars bendrą ES atsaką į Rusijos skleidžiamą dezinformaciją. Lietuva yra viena iš ES šalių iniciatorių, pasiūliusi sukurti ES strateginės komunikacijos komandą. Joje dirbantys ekspertai padės ginti Europos informacinę erdvę ir kovoti su agresyvia propaganda.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi