Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.18 12:17

Šimonytę vesti partijos sąrašą pakvietęs Landsbergis dar laukia atsakymo

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2020.02.18 12:17

Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia susitikimus su partijų lyderiais. Antradienį šalies vadovas susitiko su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) lyderiu Gabrieliumi Landsbergiu.

Po susitikimo prezidento vyr. patarėjas vidaus politikos klausimais Povilas Mačiulis sakė besidžiaugiantis, kad TS-LKD tiki gerovės valstybės idėja ir net pirminėje programos rengimo stadijoje ieško konkrečių veiksmų, kurie padėtų pasiekti socialinės atskirties mažėjimą, stiprinti švietimą bei užtikrinti viešųjų paslaugų kokybę.

„Buvo kalbama ir apie konkrečius rodiklius, galbūt, net ir apie konkrečias priemones, kaip būtų galima to siekti kalbant ir apie kitą Seimo kadenciją. Bet tuo pačiu prezidentas ir partijos lyderis daug kalbėjo ir apie artimiausią pusmetį. Prezidentui nėra svarbu, ar tai opozicinė partija, ar partija esanti valdančiojoje daugumoje“, – kalbėjo P. Mačiulis.

Anot jo, šalies vadovas tikisi, kad artimiausias pusmetis Seime vertinamas per rinkimų prizmę, o vyks konkretus darbas, buvo kalbama apie įvairias įstatymines iniciatyvas. Didžiausias dėmesys, pasak P. Mačiulio, skirtas viešųjų pirkimų pertvarkai. Tiesa, vis dar nėra paskirtas naujas Viešųjų pirkimų tarnybos vadovas.

Vėl kreipėsi patarimo

G. Nausėda yra pirmasis, kuriam konservatoriai įteikė savo programos metmenis. G. Landsbergis taip pat kalbėjo, kad dar prieš 2016-ųjų rinkimus TS-LKD kvietė tuomet dar SEB banke dirbusį G. Nausėdą, kaip ekspertą, pateikti pastabas ir pasiūlymus tuometei programai.

„Dabar taip pat kreipėmės į jį, pateikdami jam švietimo ir ekologijos programų dalis, prašydami pastabų, susipažinti, supažindinti programą“, – sakė G. Landsbergis.

Šimonytę vesti partijos sąrašą pakvietęs Landsbergis dar laukia atsakymo: vieta yra paruošta

Konservatorių lyderis sakė nemanantis priežasčių prieštarauti kai kurioms prezidento iniciatyvoms, sakė, kad nuomonės daugeliu atveju sutampa. Visgi neaišku, kokia bus švietimo susitarimo ateitis. Anot G. Landsbergio, dėl 80 proc. švietimo klausimų partijos sutaria, tačiau yra aspektų, dėl kurių kyla ir nesutarimų.

„Kolegos pradeda diskusiją apie tinklo pertvarką, bet „valstiečių“ atstovai pasako, kad jie apie tinklą nekalbės. Mano pagrindinis klausimas, artėjant rinkimams, ar mes galime turėtų susitarimą, kuris imtų spręsti klausimą iš esmės“, – kalbėjo TS-LKD pirmininkas. Jis teigė kol kas nematantis aiškaus susitarimo teksto ir žmonių, kurie norėtų ieškoti kompromisų dėl sunkių klausimų.

Kaip anksčiau informavo G. Nausėdos atstovas Antanas Bubnelis, pagrindinės susitikimo temos – svarbiausi Seimo pavasario sesijos, prasidėsiančios kovo 10-ąją, darbai bei artėjantys Seimo rinkimai ir su jais susiję šalies lūkesčiai, kuri tikimasi, kad laikysis partijos. Tai jau trečiasis prezidento susitikimas su vienu iš politinių partijų lyderių. G. Nausėda jau anksčiau susitiko su liberalų vedle Viktorija Čmilyte-Nielsen ir socialdemokratų pirmininku Gintautu Palucku.

Dėl Šimonytės dar neaišku

Artėjant Seimo rinkimams kyla klausimų ir dėl to, kas ves TS-LKD sąrašą rinkimuose. Anksčiau G. Landsbergis yra sakęs, kad tai galėtų daryti prezidento rinkimuose antra likusi Ingrida Šimonytė. Visgi dar nėra aišku, ar pati politikė sutiks imtis tokios atsakomybės.

„Niekas nėra pasikeitę. Tiesiog noriu priminti, kad yra kvietimas, vieta yra paruošta, o Ingrida kada apsispręs, tada apsispręs“, – sakė G. Landsbergis. Tiesa, kada gali išgirsti I. Šimonytės atsakymą, dar nėra aišku.

Paklaustas, kodėl tikisi, kad šiemet konservatoriams pavyks gerai pasirodyti rinkimuose, G. Landsbergis sakė, kad žmonės pavargo nuo chaoso ir žemos politinės kultūros bei diskusijos apie esminius klausimus nebuvimo.

Laukia kandidatūros

Prezidento patarėjas taip pat kalbėjo, kad nors G. Nausėda vis dar laukia naujos ekonomikos ir inovacijų ministro kandidatūros, palankiai vertina ir galimybę jungti Ekonomikos ir inovacijų bei Energetikos ministerijas.

„Prezidentas laukia kandidatūros. Kaip žinia, ministras gali pradėti eiti pareigas tik prisiekęs Seime. Bet kuriuo atveju, tai negalėtų įvykti anksčiau nei kovo 10 dieną. Prezidentas tikisi, kad premjeras, grįžęs iš atostogų, galės pateikti kandidatūrą“, – komentavo P. Mačiulis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi