Lietuvoje

2020.02.17 19:44

Panevėžyje – tylus „valstiečių“ lyderio Karbauskio vizitas

Raimonda Mikučionytė, jp.lt2020.02.17 19:44

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis, atsisakęs visų galimų postų Seime (LVŽS frakcijos seniūno ir Kultūros komiteto pirmininko), kaip ir žadėjo, pradėjo politinį kruizą po Lietuvą. Šiandien „valstiečių“ lyderis paslapčia apsilankė Panevėžyje ir Panevėžio rajone.

Kaip naujienų portalui JP sakė pats R. Karbauskis, į Aukštaitijos sostinę jį pakvietė Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakultetas. Politiko susitikimas A. Lipniūno progimnazijoje vyko daugiau nei 2 valandos. Vakarop politikas patraukė į Panevėžio rajoną, Naujamiestį. Čia taip pat laukė susitikimas su gyventojais.

Sutarė iš anksto

LVŽS Panevėžio skyriaus pirmininkas, Panevėžio vicemeras Deividas Labanavičius naujienų portalui JP patvirtino, kad partijos lyderis R. Karbauskis Panevėžyje tikrai lankosi Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto (TAU PF) kvietimu.

„Šio vizito iniciatoriai – TAU PF studentai. Jie pernai lankėsi Seime ir sutarė su R. Karbauskiu, kad jis apsilankys Panevėžyje. Sutarė datą, suderino vizito tikslą. Partijos pirmininkas priėmė sprendimą apsilankyti Aukštaitijos sostinėje. Susitikimo metu buvo kalbama įvairiais klausimais: švietimo, kultūros, socialiniais ir kitomis svarbiomis aktualijomis. TAU PF studentai smalsūs – uždavinėjo daug klausimų“, – sakė D. Labanavičius, o pasiteiravus, kaip jis, būdamas Panevėžio vicemeru, suderino pirmadienio darbo dieną ir susitikimą, paaiškino:

„Suderinau su darbu. Pasiėmiau laisvą pusdienį, kad nekiltų jokių nesklandumų. Nenoriu nesusipratimų, todėl kitą dieną dirbsiu ilgiau.“

Panevėžiečiai žingeidūs

LVŽS pirmininkas R. Karbauskis naujienų portalui JP aiškino, kad šiandien popiet buvo neįtikėtinai geras susitikimas su TAU PF studentais.

„Buvome susitikę Vilniuje ir pakvietė į Panevėžį. TAU PF studentai – motyvuoti ir labai žingeidūs. Buvo įdomu bendrauti. Išgirdau įvairių klausimų. Galiu sakyti, kad tai buvo politologinis susitikimas, bet kalbėjomės ir apie švietimą, ir apie energetiką. Buvo tikra laisvė, o tai – vertybė. Kalbėjomės ir diskutavome įvairiomis temomis“, – teigė R. Karbauskis ir pasidžiaugė:

„Išgirdau daug dalykų, kurie nukreipti prieš mus. Iki rinkimų liko nedaug laiko, todėl propagandą būtina paneigti. Be to, reikia kritiškai viską vertinti, bet žinoti, kas vyksta. Bus ir daugiau kelionių – važiuosime ten, kur kviečia.“

Beje, R. Karbauskį lydėjo LVŽS pirmininko pavaduotjas Seimo narys Tomas Tomilinas, parlamentaras Petras Nevulis. Slaptame susitikime taip pat dalyvavo Panevėžio vicemeras D. Labanavičius, Tarybos narys Rimantas Narkūnas.

Apie susitikimą nieko nežinojo

Tuo tarpu Panevėžio miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Dainius Šipelis negalėjo atsakyti, ar darbo dieną A. Lipniūno progimnazijoje gali vykti susitikimai su politikais.

„Pirmą kartą girdžiu, kad vyksta toks susitikimas. Nežinau, ar jie nuomoja salę, ar yra kitoks susitarimas. Antra vertus, šiuo metu mokyklose nevyksta pamokos, todėl moksleiviams jokių trukdžių nebuvo“, – samprotavo skyriaus vedėjas.

Beje, Panevėžio miesto taryba, savo sprendimu, TAU PF yra leidusi naudotis A. Lipniūno progimnazijos patalpomis.

Prisiskambinti nepavyko

A.Lipniūno progimnazijos direktorės Vilmos Petrulevičienės pakalbinti nepavyko. Švietimo įstaigos vadovė į telefono skambučius neatsakė.

Tuo tarpu progimnazijos atstovė teigė, kad direktorė yra susirinkime.

Neoficialiomis naujienų portalo JP žiniomis, A. Lipniūno progimnazijos vadovė darbo metu dalyvavo susitikime su LVŽS lyderiu R. Karbauskiu.