Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.17 14:25

Apeliacinis teismas atmetė prokuroro prašymą dėl kardomosios priemonės Kurlianskiui

Lietuvos apeliacinis teismas penktadienį atmetė prokuroro skundą dėl kardomosios priemonės „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje teisiamam buvusiam koncerno „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui.

Kaip BNS informavo teismo atstovė Vilma Budėnienė, teismas nesutiko panaikinti Vilniaus apygardos teismo sprendimo, kuriuo R. Kurlianskiui sausio 27 dieną buvo panaikinta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

„Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti minėtą pirmosios instancijos teismo nutartį, konstatavęs, kad apygardos teismas pagrįstai nusprendė, jog nėra pagrindo manyti, kad panaikinus kardomąją priemonę, kaltinamasis trukdys procesui. Jis jau yra davęs parodymus byloje. Parodymus yra davę ir asmenys, minimi prokuroro skunde, su kuriais R. Kurlianskiui buvo draudžiama bendrauti“, – BNS informavo teismo atstovė.

Kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir draudimas bendrauti su kitais kaltinamaisiais byloje – vasario 13 dieną panaikintos ir buvusiam liberalų vadovui Eligijui Masiuliui.

Vilniaus apygardos teismas sausį panaikino analogiškas kardomąsias priemones kitiems įtariamiesiems – R. Kurlianskiui bei buvusiam „darbiečiui“ Vytautui Gapšiui.

„MG Baltic“ buvusiam viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui paliktas 25 tūkst. eurų užstatas.

Politinės korupcijos byloje R. Kurlianskis kaltinamas kyšių davimu politikams už koncernui naudingų sprendimų priėmimą. Kyšių ėmimu kaltinamas E. Masiulis, V. Gapšys, buvęs Seimo narys liberalas Šarūnas Gustainis. Parlamentaras Gintaras Steponavičius kaltinamas piktnaudžiavimu nesant kyšininkavimo požymių.

Kaltinimai byloje pateikti ir pačiam koncernui „MG Baltic“, Darbo partijai bei Liberalų sąjūdžiui. Kaltinamieji savo kaltės nepripažįsta, jie sako, kad teisėsaugos tyrimas vykdytas tendencingai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi