Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.17 09:19

Skaudi girtų nėščiųjų problema Lietuvoje: gimdyvės neprisipažįsta gėrusios, gydytojai tegali pabarti

LRT.lt, LRT RADIJAS 2020.02.17 09:19

Kaip praneša policija, šeštadienio vakarą namuose neblaivi (2,65 prom.) moteris pagimdė kūdikį.

Pranešama, kad įvykis įvyko apie 20.15 val. Vilniuje.

Ji ir naujagimis paguldyti į ligoninę.

Kaip žurnalistams pirmadienį sakė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Vilniaus miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas Gedas Batulevičius, moteris ir kūdikis tebėra ligoninėje, šiuo metu vaiko teisių specialistai bendrauja su medikais bei moterimi ir aiškinasi situaciją.

„Šiuo metu vertinama šeimos situacija, bendraujama su sveikatos specialistais, žiūrima, kokios pagalbos reikės šeimai“, – sakė jis.

Ši šeima anksčiau nebuvo žinoma vaiko teisių specialistams. Jų žiniomis, šeimoje yra daugiau vaikų.

Pasak G. Batulevičiaus, apie gimdymą tarnybas informavo giminaičiai.

„Tai nėra dažnas atvejis“, – apie neblaivią gimdyvę sakė vaiko teisių tarnybos atstovas.

Neigia vartojančios alkoholį

Vilniaus gimdymo namų direktorės Kornelijos Mačiulienės teigimu, tais atvejais, kai gimdyvė atvyksta išgėrusi, visų pirma stengiamasi pašalinti alkoholį iš moters organizmo. Kai gimsta naujagimis, pradedama jo detoksikacija, paaiškina pašnekovė.

„Jeigu nepradėsi, naujagimiui gali išsivystyti traukuliai. Jeigu motina nuolat vartoja alkoholį, išsivysto alkoholinis vaisiaus sindromas. Tai dažnai matoma fiziškai: siauros lūpos, žema nosis, siaura kakta. Taip nutinka, nes gimdoje vyksta nuolatinis vaisiaus apnuodijimas alkoholiu“, – komentuoja K. Mačiulienė.

Vilniaus gimdymo namų direktorės akcentavimu, alkoholio vartojimas gali neigiamai atsiliepti tolimesniam vaiko vystymuisi.

„Dažnai po gimdymo skundžiamasi, kad vaisius yra hiperaktyvus, jo lūpos per siauros, ne tokie gražūs veido bruožai, bet galbūt ji (mama – LRT.lt) kasdien vartojo alkoholį. [...] Vaikas vystosi daug metų, tai turi įtakos imlumui mokslui, brandai“, – pažymi K. Mačiulienė.

Pašnekovė sako, kad paprastai per nėštumą geriančios moterys neigia tai darančios. Jos teigimu, ginekologas, pastebėjęs, jog, būdama nėščia, moteris geria, tegali pamoralizuoti ir nėra įgaliotas imtis kokių nors papildomų veiksmų.

„Tai visos visuomenės problema. Mes esame atsakingi, kad kuo mažiau motinų gertų alkoholį. [...] Tokią motiną reikėtų perduoti Vaiko teisių tarnybai, kad bent po gimimo naujagimiui būtų suteiktos normalios sąlygos gyventi“, – pabrėžia K. Mačiulienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi