Lietuvoje

2020.02.16 17:06

Gaisro Alytuje padariniams atlyginti – dar 630 tūkst. eurų iš valstybės rezervo

Ramūnas Jakubauskas, BNS2020.02.16 17:06

Vyriausybė iš valstybės rezervo ruošiasi skirti dar 630,3 tūkst. eurų gaisro Alytaus padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“ padariniams atlyginti.

Pagal Finansų ministerijos šią savaitę įregistruotą nutarimo projektą, didžioji dalis – 588,6 tūkst. eurų – atiteks Alytaus miesto savivaldybei, dar 41,7 tūkst. – Alytaus rajono savivaldybei.

Alytaus miestas 585,6 tūkst. eurų iš skiriamų lėšų skirs ūkio subjektų patirtoms išlaidoms: 473,2 tūkst. – veiklą stabdžiusių įmonių darbuotojų algoms už nedirbtą laiką, 5,2 tūkst. – saugos priemonėms įsigyti, 10,2 tūkst. – patalpoms valyti, 73,3 tūkst. – materialiniams ištekliams teikti ir darbams atlikti, 327 eurai – užterštumo tyrimams, 22,6 tūkst. – maisto produktams utilizuoti, 701 eurą – produkcijai transportuoti.

3 tūkst. eurų atiteks miesto savivaldybės administracijos išlaidoms padengti.

Alytaus rajonas 21,9 tūkst. eurų iš skiriamų lėšų atiduos ūkininkams už patirtas išlaidas dėl netinkamo naudoti pieno, 18,6 tūkst. – bendrovės „Marijampolės pieno konservai“ laboratorinių tyrimų išlaidoms.

1,2 tūkst. eurų atiteks rajono savivaldybės išlaidoms padengti.

Kaip BNS informavo Finansų ministerija, Vyriausybė kompensacijoms ir žalai atlyginti dėl gaisro Alytuje jau yra skyrusi iš viso beveik 1,9 mln. eurų.

Milžiniškas gaisras Alytaus Pramonės mikrorajone esančioje padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“ kilo spalio 16-osios naktį, ugniagesiai su ugnimi ir jos padariniais kovojo ilgiau nei savaitę.

Gaisro metu dėl oro užterštumo nedirbo ir aplink degusią gamyklą Alytaus mieste esančios įmonės, į Pramonės rajoną nekursavo viešasis transportas, taip pat kai kuriems Alytaus rajono ūkininkams buvo uždrausta tiekti pieną.

Alytaus mieste ir rajone dėl gaisro iki šiol paskelbtos ekstremalios situacijos, jas nutraukti planuojama baigus tvarkyti gaisro padarinius.

Populiariausi