Lietuvoje

2020.02.16 18:56

Vasario 16-oji LRT.lt fotografų akimis: degantys laužai ir trispalvių jūra

LRT.lt2020.02.16 18:56

Sekmadienį Lietuva švenčia 102-ąsias valstybės atkūrimo metines. Rytą Vilniuje iš Katedros aikštės į Rasų kapines žygiavo tūkstantinė jaunimo eisena „Valstybingumo keliu“, kurią puošė milžiniška nešama trispalvė. Vakare Gedimino prospektą apšvietė 30 simbolinių laužų šviesa.

Prie prezidentūros esančioje Simono Daukanto aikštėje pakeltos Baltijos valstybių vėliavos. Į susirinkusiuosius ir stebinčius transliaciją kreipėsi prezidentas Gitanas Nausėda. Šalies vadovas ne tik sveikino tautą, bet ir kalbėjo apie švietimo svarbą.

Kiek po vidurdienio iškilmingai, skambant Baltijos valstybių himnams iškeltos Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavos. Kiek vėliau vyko Šv. Mišios iš Vilniaus arkikatedros bazilikos, o po jų iš Lietuvos nepriklausomybės signatarų namų į susirinkusius žmones kreipėsi Vytautas Landsbergis.

Daugybė žmonių susirinko ir prie 30 simbolinių laužų.

Pastaruosius kelerius metus jau tapo gražia tradicija – simboliškai susieti vasario 16-osios laužų įžiebimo šventę su svarbiomis mūsų šalies istorijoje datomis.

2018 m. nuo Katedros iki Seimo buvo uždegta net 100 laužų, skirtų valstybės atkūrimo 100-mečiui. Pernai buvo uždegta 70 laužų, kurie buvo dedikuoti Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos deklaracijos pasirašymo (1949 m. vasario 16 d.) 70-mečiui paminėti. Šįvakar suliepsnojo 30 – artėjančio Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30–mečio simbolių.

„Laužas – vienas simbolių, kuris nuneša mintimis į valstybės atkūrimo pradžią, ir kartu leidžia pamatyti, kaip gyvenimas pasikeitė į gera visomis prasmėmis: laisvių, savigarbos, savirealizacijos, atkurtos valstybės. Prieš 102 metus Vilnius buvo visai kitoks. Tai šiandiena yra didelis džiaugsmas ir neįtikėtina pergalė, kurią pavyko pasiekti. Šiandien metas prisiminti, pasididžiuoti ir įsikvėpti ateičiai, kad kiekviena mūsų diena vestų iki kitų didesnių pergalių, nes Lietuvos, visuomenės kūrimas niekad nesustoja“, – linkėjo Vilniaus meras Remigijus Šimašius

Vasario 16-osios akimirkos – LRT fotografų galerijoje.

Populiariausi