Lietuvoje

2015.09.19 17:29

Vilniuje susitiko buvę Lietuvos ir Lenkijos prezidentai

Laura Tautvaišaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.19 17:29

Vilniuje viešintis buvęs Lenkijos prezidentas Aleksandras Kwasniewskis šeštadienio rytą susitiko su Valdu Adamkumi. Draugiškai pasisvečiuoti pas buvusį bendražygį užsukęs A. Kwasniewskis juokavo, kad ir jis savo palaikymu prisidėjo prie vakarykštės Lietuvos krepšininkų pergalės Europos krepšinio čempionato pusfinalyje.

Kadenciją baigęs Lietuvos prezidentas pasidžiaugė vasaros pradžioje gautu apdovanojimu už jo ypatingus nuopelnus siekiant dialogo tarp Lenkijos ir Lietuvos. Liga sutrukdė Valdui Adamkui nuvykti į Lenkijoje vykusią teikimo ceremoniją, kurioje būtent jo artimas bičiulis Kvasnievskis tarė padėkos žodį. Jųdviejų valdymo metais Lietuva ir Lenkija džiaugėsi itin gerais dvišaliais santykiais.

„Tai yra tęsinys to tikrai draugiško bendradarbiavimo, kurį jam prezidentaujant ir man einant pareigas mes išvystėme: aktyviai dalyvavome tarptautiniuose įvykiuose, kaip kad rožių revoliucija, paskui – Gruzijoje. Stojimo į NATO ir ES metu Lenkija labai aiškiai pasakė, kad ji yra Lietuvos besąlyginė rėmėja ir strateginė partnerė. Aš tikrai džiaugiuosi šiuo susitikimu, tai yra savotiškas tolimesnis bendravimas ir draugiškumo parodymas“,– sakė V. Adamkus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.