Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.15 19:17

Už lietuvybės puoselėjimą apdovanotas Vokietijos lietuvis Bartusevičius

BNS 2020.02.15 19:17

Garbės ženklo „Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“ medaliu šeštadienį apdovanotas Vokietijos lietuvių bendruomenės garbės pirmininkas, Lietuvos kultūros instituto vadovas Vincas Bartusevičius.

Užsienio reikalų ministerijos teigimu, jam apdovanojimas skirtas už ilgametę mokslinę veiklą išsaugant lietuvių išeivijos kultūrinį paveldą, istoriją bei už indėlį stiprinant bendruomenę ir paramą Vasario 16-osios gimnazijai.

Vokietijos Hiutenfeldo mieste įsikūrusioje gimnazijoje šeštadienį apsilankė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, čia jis dalyvavo renginyje, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo dienai ir gimnazijos 70-mečiui paminėti.

„Vasario 16-osios gimnazija buvo, yra ir bus lietuvybės lopšys. Nuoširdžiai linkiu, kad ir toliau gyvuotumėte mokydami jaunąją kartą pažinti, pamilti ir branginti savo tėvų ar senelių kraštą”, – ministerijos pranešime cituojamas L. Linkevičius.

Jis taip pat susitiko su Heseno žemės švietimo ministru Ralph Alexander Lorz, kuriam padėkojo už jau 70 metų besitęsiančią nuoširdžią Heseno žemės pagalbą čia veikiančiai lietuviškai gimnazijai.

1950 metais įsteigta Vasario 16-osios gimnazija šiemet skaičiuoja 70-uosius gyvavimo metus. Ministerijos teigimu, šiuo metu Vokietijoje gyvena daugiau kaip 56 tūkst. tautiečių, o gimnazijoje mokosi 77 lietuviai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi