Lietuvoje

2020.02.15 15:04

Laisvės partija pristatė „Naująjį ekonomikos planą“: žada kovoti su biurokratija ir skatinti talentų augimą

Dainora Karklytė, ELTA2020.02.15 15:04

Šeštadienį Vilniuje vykusio Laisvės partijos, kuriai vadovauja parlamentarė Aušrinė Armonaitė, Tarybos renginio metu pristatytas „Naujasis ekonomikos planas“, kuris, Laisvės partijos iniciatorių teigimu, padės Lietuvai tapti išmaniausia valstybe pasaulyje.

Renginyje taip pat buvo pristatyta Laisvės partijos reitingavimo artėjančiuose Seimo rinkimuose tvarka.

Lietuvai, pasak Laisvės partijos, būtina skatinti talentų programų efektyvumą, taip pat vystyti ekonominį augimą bei veikti sumaniai.

„Naujajame ekonomikos plane“ numatytos švietimo gerinimo gairės – kokybiško ikimokyklinio ugdymo, mokytojų ir dėstytojų tobulėjimo bei nuoseklaus jų atlyginimo augimo, profesinio mokslo ir verslo bendradarbiavimo, taip pat gabiausių mokinių skatinimo tobulintis geriausiuose pasaulio universitetuose.

Informacinės technologijos, pažymima plane, taps „trečiąja mokinių ir mokytoju kalba“, o visi mokytojai – kalbės anglų kalba.

„Lietuvai reikalingų užsienio specialistų medžioklė – nuo studentų iki darbuotojų“, – pažymima Laisvės partijos pristatytame „Naujajame ekonomikos plane“.

„Ateities ekonomikos variklis nėra nafta ar plienas, tai – idėjos ir duomenys. Lietuvoje siautėjant perskirstymo ir padalijimo nuotaikoms, mes siūlome investuoti į augimą ir pirmiausiai į išsilavinusių, kūrybingų, savarankiškų ir technologijas pasitelkiančių žmonių ugdymą. Esame lūžio taške – arba klumpame ir stringame vidutinių pajamų spąstuose, arba – braunamės į priekį ir kuriame perspektyvą”, – kalbėjo Laisvės partijos pirmininkė A. Armonaitė.

Siūlomame plane taip pat pažymima, kad privalo būti supaprastintos migracijos procedūros aukštos kvalifikacijos talentams dirbti Lietuvoje, grįžtančių emigrantų integracijos procesas, taip pat užtikrintas aukšto lygio klientų aptarnavimas anglų kalba valstybės institucijose.

Kartu Laisvės partija kviečia susitarti dėl stabilios mokesčių politikos, efektyvios mokesčių administravimo sistemos, draugiškos mokestinės aplinkos naujoms įmonėms, mokestinių paskatų modernių technologijų diegimui versle, inovacijų bei mokslinių tyrimų ir plėtros skatinimo.

Kaip rašoma A. Armonaitės pranešime spaudai, augimo darbotvarkėje Laisvės partija siūlo pirmuosius 3 veiklos metus naujas įmones atleisti nuo mokestinių prievolių bei sukurti realias mokestines paskatas gyventojams investuoti į startuolius ir aukštos pridėtinės vertės projektus, o įmonėms – į mokslinius tyrimus ir plėtrą.

Taip pat pažymimos profesionalaus valstybės valdymo gairės – biurokratijos mažinimas, ekologiški pasirinkimai valstybės įstaigose, diplomatinių atstovybių stiprinimas, valstybės institucijų turto optimizavimas, duomenų visuomenei atvėrimas, privačių investicijų pritraukimas.

Renginio metu taip pat buvo aptarti Laisvės partijos dalyvavimo artėjančiuose Seimo rinkimuose klausimai. Partijos kandidatų į Seimą sąrašą elektroniniu balsavimu reitinguos partijos nariai bei draugai. Galutinis partijos sąrašas ir kandidatai vienmandatėse apygardose bus tvirtinami gegužės 30-ąją vyksiančiame suvažiavime.