Lietuvoje

2020.02.14 22:17

Maisto paramą gaunančių eilės mažėja, tačiau skurstančiųjų – tik daugėja

Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.02.14 22:17

Skurstančius gyventojus pasiekė parama maistu. Pirmasis šių metų davinys kuklesnis nei pernai gruodį. Trumpesnė ir davinius atsiimančiųjų eilė, nes padidėjus minimaliam atlyginimui ir pensijoms, daliai žmonių tokia parama nebepriklauso. Tačiau maisto dalytojai sako, kad skurdas nesumažėjo.

Šių metų davinys gerokai kuklesnis, nei pernai gruodį. Tačiau jį atsiimantieji sako skaičiuojantys kiekvieną centą, tad maisto paketų nepeikiantys.

Šiauliuose Rėkyvos seniūnijoje paramą atsiėmė 88 gyventojai. Eilė buvo beveik perpus trumpesnė, nei praėjusį kartą. Padidėjus minimaliai mėnesio algai ir pensijoms, daliai žmonių parama nebepriklauso.

Žinios. Donaldas Trumpas pirmąkart sulaukė viešos kritikos iš savo kabineto nario

„Nuo 2020 metų pakilo valstybės remiamos pajamos, pagal mūsų tvarkos aprašą Šiaulių mieste, turi atitikti kriterijus asmenys norintys gauti paramą, tai yra neviršyti 1,5 valstybės remiamų pajamų, kas šiandien yra 187,40 centų“, – pasakoja Šiaulių socialinių paslaugų skyriaus specialistė Lina Lašinė.

„Maisto banko“ Šiaulių padalinio vadovė Sandra Šimaitytė sako, kad skurstančiųjų tik daugėja.

„Vertinant realiai, kad ta skurdo riba ji nemažėja, bet tų skurstančiųjų yra vis daugiau, tik tiek, kad vienintelis kriterijus – pajamos, ir jei nors keli eurai viršija, žmogus nebegali gauti paramos, bet tas poreikis vis tiek išlieka gauti paramą“, – teigia ji.

Vasarį maisto daviniai pasieks beveik pusantro šimto tūkstančių šalies skurstančiųjų. Kaip ir pernai, šiemet parama bus dalijama 6 kartus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt