Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.16 07:00

Vasario 16-osios proga Lietuvą sveikina šalies vadovai: tai išskirtinė data mūsų šaliai

atnaujinta 7.59
LRT.lt 2020.02.16 07:00

Valstybės atkūrimo dienos proga Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, premjeras Saulius Skvernelis ir prezidentas Gitanas Nausėda sveikina Lietuvą ir sako, kad tai viena svarbiausių dienų šalies valstybingumo, tautos vienybės ir kiekvieno piliečio širdyje.

Parlamento vadovo teigimu, prieš 102-ejus metus drąsiai buvo paskelbta, kad Lietuva atsiriboja nuo kitų ir tampa nepriklausoma.

„Tai klestinčios ir save gerbiančios visuomenės žingsnis, leidęs tęsti mūsų šalies valstybingumo kūrimą“, – sveikinime rašo Seimo pirmininkas.

V. Pranckietis sveikinime sako, kad didžiuodamiesi turime suprasti, kad didžiausia vertybė ir gija, jungianti 1009-ųjų, 1918-ųjų, 1990-ųjų ir 2020-ųjų Lietuvas, yra tauta.

„Per visą istoriją Lietuva liudijo didžios tautos valstybingumą. Tautos, kuri nesitaiksto su priespauda ir vergavimu. Prieš 102-ejus metus drąsiai buvo paskelbta, kad Lietuva atsiriboja nuo kitų ir tampa nepriklausoma. Tai klestinčios ir save gerbiančios visuomenės žingsnis, leidęs tęsti mūsų šalies valstybingumo kūrimą.

Didžiuodamiesi supraskime, kad didžiausia vertybė ir gija, jungianti 1009-ųjų, 1918-ųjų, 1990-ųjų ir 2020-ųjų Lietuvas, yra tauta. Žmonės, kurie būna šalia, kurie saugo ir kurie kovoja. Žmonės, kurie kuria ir įkvepia, kurie tiki ir moko“, – rašoma Seimo pirmininko sveikinime.

Savo „Facebook“ paskyroje Lietuvą su švente sveikino ir prezidentas G. Nausėda.

„Šiandien švenčiame laisvę! Ši šalis bus laisva tol, kol ji bus drąsių žmonių namai. Tikiu, kad mums jau niekada nebereikės savo valstybės atkurti. Tik gražiai, vieningai ją toliau kurti – unikalią, šviesią, klestinčią – ir su pasididžiavimu perduoti kūrybai savo vaikams. Su gimtadieniu, Lietuva“, – rašė G. Nausėda.

Premjeras: Lietuvos stiprybė prasideda kiekvieno mūsų šeimoje

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis taip pat sveikina Lietuvos žmones Valstybės atkūrimo dienos proga.

Savo sveikinime premjeras primena, kokia tai reikšminga ir svarbi data ne tik Lietuvos istorijoje, tačiau ir kiekvienam šalies piliečiui.

„Šiandien minime vieną reikšmingiausių Lietuvos istorijos datų. Ši diena yra nepaprastai svarbi kiekvienam iš mūsų – mūsų seneliams, tėvams, mūsų vaikams. Prieš daugiau nei šimtą metų būtent šią dieną buvo įkurta nepriklausoma, moderni piliečių valstybė.

Švęsdami Valstybės atkūrimo dieną, kelkime Trispalves, būkime kartu ir nepamirškime apgaubti šiluma, supratimu ir pagarba kiekvieną savo šeimos narį. Juk Lietuvos stiprybė prasideda kiekvieno mūsų šeimoje, kur diegiamos ir puoselėjamos pirmosios ir svarbiausios gyvenimo vertybės. Perduokime meilės Tėvynei jausmą savo vaikams ir anūkams. Nuspalvinkime Trispalvių banga visą Lietuvą!“ – sakoma Vyriausybės vadovo sveikinime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi