Lietuvoje

2020.02.14 10:18

Putino bendražygio Prigožino lėktuvas išskrido iš Lietuvos

LRT.lt 2020.02.14 10:18

Orlaivis VP-CSP, siejamas su Jungtinių Amerikos Valstijų sankcijų sąraše esančiu Rusijos verslininku Jevgenijumi Prigožinu, penktadienio naktį išskrido iš Vilniaus oro uosto. Tai portalui LRT.lt patvirtino valstybės įmonės „Oro navigacija“ komunikacijos vadovas Vytautas Beniušis. Orlaivis Lietuvoje stovėjo maždaug dvi savaites.

„Mūsų žiniomis, lėktuvas šiąnakt 00:30 išskrido į Sankt Peterburgo Pulkovo oro uostą“, – pranešė V. Beniušis.

Orlaivis į Vilnių atvyko naktį iš sausio 27 į sausio 28 dieną lygiai vidurnaktį, iš Sočio Adlerio oro uosto. Pasak V. Beniušio, lėktuvas atvyko nekomerciniais tikslais, tai buvo bendrosios aviacijos skrydis.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) anksčiau patvirtino, jog lėktuvas atvyko remonto darbams. Lietuvos orlaivių techninės priežiūros įmonės LRT neigė, kad dirba su sankcijų sąraše esančiu lėktuvu. LRT.lt išsiaiškino, kad vienintelės įmonės, turinčios leidimus šio konkretaus tipo lėktuvo remontui, priklauso „Avia Solutions Group“.

Vilniuje nusileidus lėktuvui, netiesiogiai priklausančiam JAV Iždo departamento sankcijų sąraše esančiam J. Prigožinui, Lietuvoje kilo diskusijos, ar šis įvykis gali pakenkti Lietuvos įmonėms bei santykiams su JAV.

Lėktuvas priklauso Kaimanų salose veikiančiai kompanijai, ji JAV Iždo departamento yra pripažinta materialiai susijusia su J. Prigožinu. Ši institucija įspėja apie grėsmes, kylančias teikiant paslaugas lėktuvui.

„Toliau aptarnaudami [transporto priemones], paslaugų tiekėjai rizikuoja prisidėti arba palaikyti Prigožino nusikalstamas veiklas ir jiems ateityje gali būti taikomos sankcijos“, – teigiama JAV Iždo departamento pranešime.

JAV Iždo departamento sankcijų sąrašas nurodo, kad J. Prigožinas, o taip pat ir konkretus lėktuvas VP-CSP patenka į tris sankcijų programas: dėl Rusijos įsitraukimo į konfliktą Ukrainoje, dėl kibernetinių grėsmių JAV ir dėl kišimosi į rinkimų rezultatus.