Lietuvoje

2020.02.14 07:40

Alytaus ūkininkams – žinia po gaisro tyrimų: teks išskersti penkiskart mažiau galvijų, nei skelbta gruodį

susitiks su ministru
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.02.14 07:40

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis penktadienį susitiks su Alytaus rajono gyventojais spręsti, ką daryti su galvijais ir paukščiais, kurių pienas ar kiaušiniai po gaisro padangų perdirbimo įmonėje buvo užkrėsti dioksinu. Po papildomų pieno tyrimų Nyderlanduose, skaičiuojama, teks išskersti penkiskart mažiau galvijų, negu skelbta praėjusį gruodį.

Žemės ūkio ministerija už sunaikintus galvijus buvo žadėjusi kompensacijas, atlyginti nuostolius ir skirti lėšų naujiems gyvuliams įsigyti.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gruodį siūlė gaisro užterštose teritorijoje sunaikinti apie 200 karvių ir prieauglio, namines vištas, antis, kalakutus.

Ūkininkams nesutikus išskersti galvijų, Nyderlandų nepriklausomoje laboratorijoje atlikti papildomi pieno tyrimai, tirtas septyniolikos ūkių pienas. Nustatyta, kad dioksinų kiekis daugelio ūkių piene sumažėjo ir neviršija leistinos normos.

Veterinarijos specialistai sako, kad piene teršalų koncentracija gali sumažėti, galvijus šeriant neužterštais pašarais ir laikantis rekomendacijų – jie turi būti uždaryti, negirdomi vandeniu iš atvirų vandens telkinių. Pieno gerti negalima.

Skaičiuojama, kad po gaisro padangų perdirbimo įmonėje užterštose teritorijose teks sunaikinti apie 4 dešimtis karvių su prieaugliu, avių dešimčia daugiau, kelias ožkas.

Radus dioksino kiaušiniuose, bus siūloma utilizuoti apie porą šimtų naminių paukščių: vištų, ančių, kalakutų.

Žemės ūkio ministerija už sunaikintus galvijus ir naminius paukščius yra apskaičiavusi kompensacijas. Žadama kompensuoti patirtus nuostolius, skirti lėšų naujiems gyvuliams įsigyti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
COVID-19 patikra
COVID-19 TRUMPAI