Lietuvoje

2020.02.13 21:06

Nausėda: su valdančiaisiais galima nemažai nuveikti, jei bus pasimokyta iš konflikto

BNS2020.02.13 21:06

Prezidentas Gitanas Nausėda sako esąs „konflikto stadijoje“ su valdančiąja koalicija, tačiau matąs bendro darbo galimybių, jei bus pasimokyta iš konflikto.

„Manau, kad dar ir su šia valdančiąja koalicija bus galima nemažai nuveikti, su viena nedidele sąlyga – jei šis konfliktas išmokys mus šio bei to“, – interviu „DELFI Dėmesio centre“ sakė G. Nausėda.

Savo santykius su valdančiaisiais šalies vadovas apibūdino, kaip „vingiuotus ir kalnuotus“ ir teigė, jog konfliktai gali padėt judėt į priekį.

„Kartais politikoje būna sutarimas pasiekiamas per konfliktą. Tokių situacijų taip pat yra. Dabar mes turime konflikto stadiją ir jei abi pusės padarys teisingas išvadas galima judėti link sutarimo ir vėl grįžti prie darbų ir spręsti tuos klausimus“, – kalbėjo prezidentas.

Jis sakė ambicijų, emocijų ar satisfakcijų nelaikąs esminiais dalykais, o savo pozicijoje sieksiąs konkrečių darbų.

„Aš vertinsiu ne kokius konfliktus turėjau ar kokiuose nugalėjau, kiek veto padariau ar panašiai, o būtent per šią prizmę“ , – sakė G. Nausėda.

Įtampa tarp šalies vadovo ir valdančiųjų kilo premjerui Sauliui Skverneliui atsisakius atleisti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos deleguotą Jaroslavą Narkevičių iš susisiekimo ministro pareigų. G. Nausėda buvo pareiškęs nepasitikėjimą ministru.

Šią savaitę prezidentas nepatvirtino į ekonomikos ir inovacijų ministrus teikto premjero patarėjo Luko Savicko kandidatūros. Valdantieji tai įvertino kaip atsaką į jų sprendimus dėl J. Narkevičiaus.

G. Nausėda ketvirtadienį teigė, jog L. Savickui trūko praktinės patirties, siekiant įgyvendinti svarbius darbus per likusį trumpą laiką iki Seimo rinkimų rudenį.

„Manyčiau, kad tos kvalifikacijos, kurias jis įgijęs ir kurios tikrai neabejotinos, jos yra daugiau teorinio pobūdžio, tuo tarpu čia reikia praktiko, kuris iš karto imtųsi šioje ministerijoje įgyvendinti tuos darbus, kuriuos dar įmanoma įgyvendinti per šį labai trumpą laikotarpį. Tokių žmonių yra“, – sakė G. Nausėda.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
COVID-19 patikra
COVID-19 TRUMPAI