Lietuvoje

2020.02.13 19:53

Ministras ir prezidento patarėja suskubo gesinti „gaisrą“: atsiprašyti Kuodytės atvyko į jos spektaklį

atnaujinta 21.44

Iškilminga Nacionalinių kultūros ir meno premijų ceremonija baigėsi akibrokštu. Į prezidentūrą nebuvo įleista premijos laureatė aktorė Viktorija Kuodytė – esą, jos nebuvo svečių sąraše, pačioje ceremonijoje aktorės pavardė taip pat nebuvo paminėta. Prezidentas Gitanas Nausėda situaciją pavadino apmaudžia klaida ir atsiprašė aktorės, o kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas bei prezidento patarėja Sonata Šulcė to padaryti ketvirtadienio vakarą atvyko į spektaklį „Autonomija“, kuriame V. Kuodytė vaidino.

Ministro teigimu, į teatrą po apmaudžios klaidos atvykta ne tik atsiprašyti, tačiau ir suderinti oficialų iškilmingą premijos įteikimą.

„Atvykau į Jaunimo teatro spektaklį, kur ji vaidina, su prezidentūros atstovais jos asmeniškai atsiprašyti ir suderinti oficialų iškilmingą premijos įteikimą, kaip turi būti“, – LRT TELEVIZIJAI sakė kultūros ministras.

Po spektaklio ministras ir prezidento patarėja įteikė V. Kuodytei gėlių puokštes.

Į prezidentūrą nepateko

LRT.lt primena, kad prezidentūra ketvirtadienį atsiprašė, kad neįleido aktorės, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės Viktorijos Kuodytės į premijų įteikimo ceremoniją. Ji teigia, kad taip įvyko dėl administracinės klaidos. Prezidentas Gitanas Nausėda žada aktorei premiją įteikti asmeniškai.

„Aplinkybės yra labai apmaudžios ir dar apmaudžiau, kad tai yra administracinė klaida. Prezidentūra gavo iš Kultūros ministerijos, atvykstančių į ceremoniją sąrašą, įskaitant ir laureatus. Tame sąraše nebuvo Viktorijos Kuodytės, todėl jai nebuvo išrašytas leidimas“, – LRT RADIJUI sakė prezidento G. Nausėdos Komunikacijos grupės vadovas Aistis Zabarauskas.

V. Kuodytei atvykus į prezidentūrą paaiškėjo, kad ji nebuvo įtraukta į Kultūros ministerijos pateiktą sąrašą ir jai nebuvo išrašytas leidimas patekti į Prezidento rūmus. Leidimų biurui derinant formalumus dėl leidimo suteikimo, laureatė išėjo ir su ja nepavyko susisiekti telefonu.

„Kai ji atvyko, šitas faktas paaiškėjo ir kol leidimų biuras derino formalumus, kad jai būtų išrašytas leidimas, laureatė išėjo ir mums jau nebepavyko susisiekti telefonu. Mes labai atsiprašome, kad įvyko tokia apmaudi klaida. Prezidentas artimiausiu metu susitiks su ja asmeniškai ir įteiks premiją“, – sakė A. Zabarauskas.

Kiek vėliau pats prezidentas savo feisbuko paskyroje teigė „asmeniškai išgyvenantis dėl susiklosčiusios situacijos“.

„Labai apgailestauju, kad Nacionalinės premijos laureatė aktorė Viktorija Kuodytė dėl įvykusios apmaudžios klaidos nepateko į apdovanojimų ceremoniją. Atsiprašau šios talentingos aktorės bei jos artimųjų. Laureatei bus parodytas deramas dėmesys, žaviuosi jos kūryba ir asmeniškai išgyvenu dėl susiklosčiusios situacijos“, – rašoma G. Nausėdos įraše.

Pirmasis apie šį incidentą pranešė naujienų portalas 15min.lt. Anot jo, ceremonijos metu V. Kuodytė net nebuvo paminėta.

Portalui LRT.lt su ja susisiekti kol kas nepavyko.

49-ių aktorė kūrė vaidmenis Gintaro Varno, Algirdo Latėno, Jono Vaitkaus, Kristiano Liupos spektakliuose. Taip pat ir kine, pastaraisiais metais vaidino ir režisieriaus Algimanto Puipos paskutiniuose dviejuose filmuose „Edeno sodas“ ir „Kita tylos pusė“.

V. Kuodytei Nacionalinė kultūros ir meno premija skirta už asmenybės žymę šiuolaikiniame teatre.

Šių metų premijos taip pat buvo skirtos režisieriui Algimantui Puipai, rašytojui Sauliui Šalteniui, kompozitorei Zitai Bružaitei, operos solistei Asmik Grigorian. Viena premija taip pat skirta Lietuvos paviljoną Venecijos bienalei kūrusioms ir „Auksiniu liūtu“ ten įvertintoms menininkėms Rugilei Barzdžiukaitei, Vaivai Grainytei ir Linai Lapelytei.

Kultūros ministras ir prezidento patarėja taiso klaidą: atsiprašyti Kuodytės atvyko į jos spektaklį