Lietuvoje

2020.02.13 19:51

Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinime Nausėda norėtų matyti ir vidaus grėsmes

Ignas Jačauskas, BNS 2020.02.13 19:51

Lietuvos žvalgybos kasmet teikiamame grėsmių nacionaliniam saugumui vertinime prezidentas Gitanas Nausėda norėtų matyti ir įspėjimus apie šalies vidaus grėsmes.

„Esu įsitikinęs, kad vidinės grėsmės turi būti atspindimos net ir mūsų nacionalinio saugumo ataskaitose, kaip lygiavertės, o gal net kai kuriais atvejais – ir svarbesnės, palyginti su išorinėmis grėsmėmis“, – ketvirtadienį laidai „DELFI Dėmesio centre“ sakė jis.

Paklaustas, ar tai nebūtų kišimasis į vidaus politiką, G. Nausėda sakė, kad klausimas „yra pagrįstas“.

„Bet šiandien turbūt neatrasčiau nė vieno politiko, kuris imtų neigti, kad Lietuvoje neegzistuoja socialinė atskirtis, ar kuris imtų tvirtinti, kad visi mes gyvename gerai, ar kad nėra didelių regioninių skirtumų. Tai yra nesunku pagrįsti skaičiais, mūsų ne tik išorinės, bet ir vidinės migracijos rodikliais“, – sakė jis.

Vidinėmis grėsmėmis be socialinės atskirties prezidentas įvardija ir žmonių nepasitikėjimą teismais.

„Taip, jautru būtų, turbūt, valdančiajai partijai ar koalicijai, kuri laikytų, kad čia tokiu būdu priekaištaujama jai. Bet nepaisant to, tai reikia daryti, nes kalbėti tik apie vieną priežasčių grupę reiškia tiesiog neapibūdinti situacijos tokia, kokia ji yra“, – pridūrė G. Nausėda.