Lietuvoje

2020.02.13 16:25

Akibrokštas: atsiimti Nacionalinės premijos atvykusi Kuodytė liko už prezidentūros durų

Nausėda atsiprašo ir „asmeniškai išgyvena dėl situacijos“; atnaujinta 18.03
LRT.lt 2020.02.13 16:25

Prezidentūra ketvirtadienį atsiprašė, kad neįleido aktorės, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės Viktorijos Kuodytės į premijų įteikimo ceremoniją. Ji teigia, kad taip įvyko dėl administracinės klaidos. Prezidentas Gitanas Nausėda žada aktorei premiją įteikti asmeniškai.

„Aplinkybės yra labai apmaudžios ir dar apmaudžiau, kad tai yra administracinė klaida. Prezidentūra gavo iš Kultūros ministerijos atvykstančiųjų į ceremoniją sąrašą, įskaitant ir laureatus. Tame sąraše nebuvo Viktorijos Kuodytės, todėl jai nebuvo išrašytas leidimas“, – LRT RADIJUI sakė prezidento G. Nausėdos Komunikacijos grupės vadovas Aistis Zabarauskas.

V. Kuodytei atvykus į prezidentūrą paaiškėjo, kad ji nebuvo įtraukta į Kultūros ministerijos pateiktą sąrašą ir jai nebuvo išrašytas leidimas patekti į Prezidento rūmus. Leidimų biurui derinant formalumus, kad būtų suteiktas leidimas, laureatė išėjo, su ja nepavyko susisiekti telefonu.

„Kai ji atvyko, šitas faktas paaiškėjo, ir kol leidimų biuras derino formalumus, kad jai būtų išrašytas leidimas, laureatė išėjo ir mums jau nebepavyko susisiekti telefonu. Mes labai atsiprašome, kad įvyko tokia apmaudi klaida. Prezidentas artimiausiu metu susitiks su ja asmeniškai ir įteiks premiją“, – sakė A. Zabarauskas.

Kiek vėliau pats prezidentas savo feisbuko paskyroje teigė asmeniškai išgyvenantis dėl susiklosčiusios situacijos.

„Labai apgailestauju, kad Nacionalinės premijos laureatė aktorė Viktorija Kuodytė dėl įvykusios apmaudžios klaidos nepateko į apdovanojimų ceremoniją. Atsiprašau šios talentingos aktorės bei jos artimųjų. Laureatei bus parodytas deramas dėmesys, žaviuosi jos kūryba ir asmeniškai išgyvenu dėl susiklosčiusios situacijos“, – rašoma G. Nausėdos įraše.

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas taip pat atsiprašė už įvykusį nesusipratimą.

„Perduodu kultūros ministro atsiprašymą dėl šitos labai apmaudžios techninės klaidos“, – LRT.lt sakė Kultūros ministerijos atstovė spaudai Jana Mikulevič.

Pirmasis apie šį incidentą pranešė naujienų portalas 15min.lt. Anot jo, ceremonijos metu V. Kuodytė net nebuvo paminėta.

Portalui LRT.lt su ja susisiekti kol kas nepavyko.

49-ių aktorė kūrė vaidmenis Gintaro Varno, Algirdo Latėno, Jono Vaitkaus, Kristiano Liupos spektakliuose. Kine pastaraisiais metais ji vaidino paskutiniuose dviejuose režisieriaus Algimanto Puipos filmuose „Edeno sodas“ ir „Kita tylos pusė“.

V. Kuodytei Nacionalinė kultūros ir meno premija skirta už asmenybės žymę šiuolaikiniame teatre.

Šių metų premijos taip pat buvo skirtos režisieriui Algimantui Puipai, rašytojui Sauliui Šalteniui, kompozitorei Zitai Bružaitei, operos solistei Asmik Grigorian. Viena premija taip pat skirta Lietuvos paviljoną Venecijos bienalei kūrusioms ir „Auksiniu liūtu“ ten įvertintoms menininkėms Rugilei Barzdžiukaitei, Vaivai Grainytei ir Linai Lapelytei.

Nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis įvertinami reikšmingiausi kultūros ir meno kūriniai, Lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurti per pastaruosius septynerius metus, taip pat kūriniai, sukurti per visą gyvenimą.