Lietuvoje

2020.02.13 15:08

Nausėdai neįtikęs Savickas ruošiamas į kitas aukštas pareigas

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2020.02.13 15:08

Trečiadienį prezidentas Gitanas Nausėda atmetė premjero patarėjo Luko Savicko kandidatūrą į Ekonomikos ir inovacijų ministerijos vadovus, tačiau gali būti, jog artimiausiu metu L. Savickas gali šoktelti į kitą atsakingą pareigybę.

Kaip viena tokių, minima Vyriausybės vicekanclerio pozicija, kurioje dabartinis Sauliaus Skvernelio patarėjas pakeistų Deividą Matulionį, kuris greičiausiai užims ambasadoriaus prie NATO pareigas.

Kad L. Savickas greitu metu nebebus premjero patarėjas, trečiadienį užsiminė pats S. Skvernelis, tiesa, kokią poziciją galėtų užimti buvęs kandidatas į ministrus, premjeras nedetalizavo, bet paneigė, kad tai galėtų būti ekonomikos ir inovacijų viceministro postas.

„Apie tai mes nekalbame. Šitą žmogų aš laikau artimiausioje komandoje ir manau, kad netolimoje ateityje apie naują L. Savicko paskyrimą jus informuosime. Jis darbuosis šalia ir turės dar didesnę atsakomybę, nei turi dabar“, – po Vyriausybės posėdžio kalbėjo S. Skvernelis.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dienos tema“ viešėjęs premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas taip pat nepaneigė, kad L. Savicko pareigybės Vyriausybėje greitu metu gali pasikeisti.

„Jūs turbūt matote, kad yra pasikeitimų premjero komandoje, todėl natūralu, kad atsilaisvinę postai turės būti užimti. Vienas pavyzdžių, apie kuriuos galime kalbėti, galėtų būti D. Matulionis, kuris gali tapti ambasadoriumi prie NATO, šiuo metu jis eina vicekanclerio pareigas. Gal apie tai kalbėjo premjeras, gal ne apie tai. Bet tokių pozicijų yra“, – sakė S. Malinauskas.

Pats L. Savickas portalui LRT.lt sakė, kad žinia apie tai, jog gali gauti aukštesnes pareigas Vyriausybėje, jam pačiam buvo netikėta. Jis taip pat sakė kol kas oficialiai to su ministru pirmininku neaptaręs, todėl ir komentuoti plačiau nenorėjo. Be to, L. Savickas pabrėžė, kad abi Vyriausybės vicekanclerio pozicijos vis dar yra užimtos, tad kalbėti apie galimus pokyčius dar anksti.

„Nesu gavęs jokio pasiūlymo, išgirdau ir aš spaudos konferencijoje. Manau, kad reikėtų kalbėti su premjeru, ką jis tiksliai turėjo omeny. Daug viešojoje erdvėje diskusijų, bet konkrečių dalykų kol kas tikrai nėra. Vicekanclerio abi pozicijos šiuo metu dar yra užimtos“, – sakė L. Savickas.

Portalas LRT.lt primena, kad L. Savickas buvo teikiamas ekonomikos ir inovacijų ministru, kai šias pareigas paliko eurokomisaru tapęs Virginijus Sinkevičius. Tačiau prezidentas Gitanas Nausėda atmetė teikiamą kandidatūrą, nes, anot jo patarėjo, ministrui gali trūkti patirties per tokį trumpą laiką, nes iki rinkimų liko kiek daugiau nei pusmetis. Nors valdančiųjų lyderiai sakė nenustebę dėl tokio sprendimo, S. Skvernelis teigė esąs nusivylęs.