Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.18 13:37

V. Uspaskichas vėl neatvyko į Darbo partijos bylos posėdį

BNS 2015.09.18 13:37

Europarlamentaras, Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas vėl neatvyko į Lietuvos apeliacinio teismo posėdį sukčiavimo byloje.  

Lietuvos apeliacinis teismas penktadienį po dviejų mėnesių pertraukos grįžo prie Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ baudžiamosios bylos. Savo kalbas turėtų tęsti nuteistųjų gynėjai bei nuteistasis Vytautas Gapšys.

Posėdžio išvakarėse teismas gavo V.Uspaskicho pareiškimą, kad jis dėl šeiminių aplinkybių negalės dalyvauti teismo posėdyje.

„Kalbą sakys mano gynėjas, aš su kalbos turiniu esu pilnai susipažinęs bei jam pritariu, sutinku, kad posėdis vyktų man nedalyvaujant“, – teismui rašo V.Uspaskichas.

V.Uspaskichas nepasirodė teisme ir prieš tai liepos viduryje vykusiame posėdyje, nes buvo išvykęs į Rusiją. Tąkart jis taip pat nurodė, kad sutinka, kad posėdis vyktų jam nedalyvaujant. Politikas tada dalyvavo renginyje Rusijoje, jis buvo susijęs su jo statyta cerkve Urdomoje,

V.Uspaskichui yra skirtas piniginis užstatas – maždaug 144 tūkst. eurų.

Prieš dvejus metus – 2013 metų liepos 12 dieną – už sukčiavimą ir apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą V.Uspaskichui Vilniaus apygardos teismas skyrė ketverių metų laisvės atėmimo bausmę, V.Gapšiui – per 10 tūkst. eurų baudą. M.Liutkevičienė tuomet nuteista vienų metų laisvės atėmimo bausme. Pirmos instancijos teismo sprendimą apskundė tiek nuteistieji, tiek prokuratūra.

Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas Apeliaciniam teismui pasiūlė nuteisti Darbo partijos įkūrėją V.Uspaskichą šešerių metų laisvės atėmimo bausme, parlamentarui V.Gapšiui skirti pusantrų metų bausmę jos vykdymą atidedant dvejiems metams, M.Liutkevičienei – vienų metų bausmę, vykdymą atidedant dvejiems metams.

Taip pat S.Verseckas siūlo Darbo partijai skirti apie 376 tūkst. eurų baudą.

Prokuroras siūlo bausmes sugriežtinti, o kaltinamieji prašo juos išteisinti, teigdami, kad tai – politinė byla.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi