Lietuvoje

2020.02.13 16:55

Sinoptikė netrukus prognozuoja didelės šilumos bangą – temperatūra viršys ir 10 laipsnių

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2020.02.13 16:55

Artimiausios dienos bus lietingos, tačiau šalį užplūs neįtikėtinai didelė šiluma, LRT RADIJUI sako Lietuvos Hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Izolda Marcinonienė. Jos tvirtinimu, pirmadienį temperatūra vietomis viršys ir 10 laipsnių šilumos.

Kaip teigia sinoptikė, ir toliau tęsis butaforinė žiema. Pasak jos, artimiausią naktį orai bus gana nepastovūs, tačiau daugiausia – lietus. „Pasimaišys lietus su šlapdriba“, – sako I. Marcinonienė.

Penktadienį nuo Atlanto atkeliaus gana drungnas ir apniukęs oras, tačiau galimai sulauksime pragiedrulių ar net saulės, sako ji.

„Turėtų būti tarp 2–6 laipsnių šilumos, vietomis vėjuota, diena ramesnė, o naktį prie jūros – 15–17 m/s“, – teigia I. Marcinonienė.

Šeštadienio naktį vietomis gali iškristi šiek tiek kritulių, tačiau diena bus graži: „Temperatūra tarp 1–7 laipsnių šilumos. Svarbiausia, kad nebus kritulių ir pasidžiaugsime saule.“

Anot pašnekovės, sekmadienio naktį vakariniuose rajonuose, o pirmoje dienos pusėje Žemaitijoje ir centriniuose rajonuose lis ir atkeliaus šiltesnė oro masė.

„Dieną rytiniuose rajonuose antroje dienos pusėje ir Aukštaitijoje turėtų būti 3–9 laipsniai šilumos. Bus labai šilta, kai kur turėtų būti rekordinė šiluma, bet lietaus sulauks visa Lietuva. Vakarop daugelyje rajonų stiprės vėjas – 15–17 m/s, o prie jūros gali būti ir 20 m/s“, – pažymi sinoptikė.

Pirmadienį sulauksime lietaus, stipraus vėjo ir neįtikėtinai didelės šilumos, sako I. Marcinonienė.

„Pirmadienio naktis bus labai šilta, dieną kai kur gali būti ir virš 10 laipsnių šilumos“, – LRT RADIJUI teigia sinoptikė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.