Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.13 09:00

Teismas panaikino kardomąsias priemones Masiuliui – kaltinamasis galės laisvai judėti

atnaujinta 9.08
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.02.13 09:00

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį paskelbė tenkinantis buvusio Liberalų sąjūdžio lyderio, kaltinamojo politinės korupcijos „MG Baltic“ byloje Eligijaus Masiulio prašymą panaikinti jam skirtas kardomąsias priemones – rašytinį pasižadėjimą neišvykti ir draudimą bendrauti su kitais bylos kaltinamaisiais.

„Teismas nutaria panaikinti kardomąją priemonę pasižadėjimą neišvykti“, – ketvirtadienį paskelbė „MG Baltic“ bylos teisėjų kolegijos pirmininkė Nijolė Žimkienė.

Teismo sprendimu taip pat buvo panaikinta ir kita E. Masiuliui skirta kardomoji priemonė – draudimas bendrauti su kitais bylos kaltinamaisiais.

Politinės korupcijos byloje kaltinimai pateikti trims juridiniams ir penkiems fiziniams asmenims: Darbo ir Liberalų sąjūdžio partijoms, koncernui „MG Baltic“, buvusiems liberalų ir „darbiečių“ lyderiams E. Masiuliui, Vytautui Gapšiui, buvusiam parlamentarui liberalui Šarūnui Gustainiui, Seimo nariui Gintarui Steponavičiui bei buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui.

Darbo partijai įtarimai pateikti dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, Liberalų sąjūdis įtariamas kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.

Pareigūnai įtaria, kad politikai ėmė kyšius ar tarėsi dėl jų su tuometiniu „MG Baltic“ viceprezidentu R. Kurlianskiu, o vėliau siūlė ar palaikė koncernui palankias iniciatyvas Seime ir kitose institucijose.

Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas E. Masiulis yra įtariamas dėl prekybos poveikiu, kyšininkavimo ir neteisėto praturtėjimo, buvusiam šios partijos vicepirmininkui G. Steponavičiui pateikti įtarimai piktnaudžiavimu, buvusiam Vilniaus miesto tarybos nariui Š. Gustainiui – kyšininkavimu. V. Gapšys įtariamas dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, R. Kurlianskis – dėl papirkimo ir prekybos poveikiu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi