Lietuvoje

2020.02.13 08:37

Veryga apie koronavirusą Lietuvoje: net dešimtys užsikrėtusiųjų šaliai dar nebūtų problema

atnaujinta 11.37
LRT RADIJAS, LRT.lt, Lukas Blekaitis, ELTA2020.02.13 08:37

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad grėsmė, jog koronavirusas gali patekti į Lietuvą, yra „labai reali“, tačiau jis pabrėžia, kad nereikia kelti panikos ir net dešimtys susirgusiųjų Lietuvai nebūtų problema.

„Jis (koronavirusas. – ELTA) ne tik beldžiasi, bet yra tas sienas (Europos. – ELTA) kirtęs, nes yra fiksuoti susirgimo atvejai, yra atvykusių, bet vis tik tarp Europoje esančių žmonių, gyventojų jis yra, kol kas gal neplinta, bet grėsmė yra reali“, – „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ sakė A. Veryga.

Pasak ministro, yra daug būdų, kaip koronavirusas galėtų patekti į Lietuvą.

„Žinoma, gali būti (kad koronavirusas atsiras Lietuvoje. – ELTA). Nepaisant to, kad šalys, taip pat ir Lietuva, imasi priemonių saugotis ir bent jau apsisaugoti nuo tokių pačių pavojingiausių atvykimo kelių ir izoliuoti asmenis, bet puikiai suprantame, kad judėjimo kelių ir būdų yra labai daug. Lietuva yra Šengeno šalis. Atvykimo keliai yra ne tik oro uostai, ne tik laivai, bet yra ir automobilių keliai, tai tikrai tas virusas, labai realu, kad gali atkeliauti į Lietuvą“, – teigė A. Veryga.

„Dabar stebime oro uostuose, bet tikrai neatmestina galimybė, kad teks tas priemones plėsti“, – pridūrė jis.

Ministras teigė, kad Lietuva yra pasiruošusi koronavirusui ir nereiktų pasiduoti panikai.

„Tiek, kiek dabar yra grėsmės, Lietuva yra pasiruošusi. Ne kartą esu priminęs, kad vis tik taip jau sutapo, kad neseniai turėjome ne popierines, o realias pratybas oro uoste su visomis tarnybomis ir rimtesnes infekcijas galim sureaguoti. Taip jau sutapo, kad turime naują infekcinę ligoninę, kuri tik ką buvo atidaryta. Šitame etape mes esame pasiruošę, bet virusų pasaulyje niekada negali būti tikras, kas gali atsitikti“, – pasakojo A. Veryga.

„Užsikrėtus kelioms dešimtims asmenų, šalyje nebūtų kritinės situacijos. Ji būtų tada, jei virusas plistų labai sparčiai“, – pabrėžė ministras.

Ministras tikino, kad dabar labai svarbu koordinuoti veiksmus pačioje Europos Sąjungoje.

„Saugojimosi ir gero koordinavimo niekada nebus per daug, juolab žinant, kad bendrai sveikatos reikalų tvarkymas Europos Sąjungoje paliktas šalių apsisprendimui, todėl vieningos praktikos neturime. Dėl to pirmininkaujanti Kroatija ėmėsi iniciatyvos, ruošdama tam tikras rekomendacijas, sukviesdama ministrus pasitarti, kaip vieningiau koordinuoti veiksmus, efektyviau keistis informacija“, – sakė ministras.

„Tai gerai proga grįžti prie diskusijų, kaip reiktų peržiūrėti pačius šalius koordinavimo mechanizmus, kai tai susiję su sveikatos priežiūra“, – pridūrė jis.

Kaip ELTA jau rašė, nuo koronaviruso mirusių žmonių skaičius Kinijos Hubėjaus provincijoje, palyginti su ankstesne para, daugiau nei padvigubėjo. Naujų infekcijų skaičius išaugo kone 10 kartų.

Naujų infekcijų padaugėjo nuo 14 840 iki 48 206. Ankstesnę parą Hubėjuje buvo pranešta apie 97 mirusiuosius ir 1 638 naujus ligos atvejus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.