Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.12 22:16

JAV karių pratybos Pabradėje – specialios užduotys bei parodytas keturių mėnesių rezultatas

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas siūlo apkarpyti Rusijai atgrasyti skirtą biudžetą, nors pastaruosius keturis mėnesius Lietuvoje dislokuoti amerikiečių kariai pabrėžia, kad patirtys įgyjamos Europoje yra itin svarbios.

Pabradės poligone trečiadienį surengtos pratybos. Apie 500 karių atliko specialias užduotis, į kurias buvo įtraukti ne tik pėstininkai, bet ir kovos mašinos „Bradley“ bei tankai „Abrams“. Pasak Krašto apsaugos ministerijos, dalijamasi ne tik patirtimi, bet ir papildomai užtikrinamas Lietuvos saugumas.

Kol Trumpas siūlo apkarpyti biudžetą Rusijos atgrasymui, Lietuvoje dislokuoti amerikiečių kariai sako: europinės patirtys – labai svarbios

Spalį į Lietuvą po dvejų metų pertraukos amerikiečiai grįžo su trenksmu – pusmečiui atsivežė 30 „Abrams“ tankų ir 25 „Bradley“ kovos mašinų. Tačiau politiniam dėmesiui Vašingtone krypstant į Kiniją ar Artimuosius Rytus – Donaldas Trumpas siūlo beveik milijardu 400 milijonų eurų mažinti biudžetą, skirtą Rusijai atgrasyti.

Krašto apsaugos ministerija pabrėžia, Į Lietuvą amerikiečiai atvyko ne tik dalytis patirtimi, bet ir simboliškai atgrasyti Rusiją.

O Kapitonas Styvenas Bybas sako, kad kariams tokios patirtys kaip Lietuvoje yra itin svarbios. „Kartais esame pernelyg išlepinti Teksaso, iš kur ir atvykome, sąlygų. Pavyzdžiui reljefas lygus, sausa. Bet čia puiku. Čia daug iššūkių. Kariai turi matyti reljefą, kur jie juda - yra daugybė vietų, kur tankai gali įstrigti, jeigu nebūsi sumanus ir pastabus“, – pasakoja kapitonas Stevenas Bebas.

Jungtinių valstijų kariai sako, kad šios pratybos yra pastarųjų keturių mėnesių darbų rezultatas ir jėgų pasitikrinimas.

Amerikiečiai atsiuntė savo karius ne pagal NATO programos dalį, tačiau naujasis Jungtinių Valstijų ambasadorius Lietuvoje Robertas Gilchristas pabrėžia, kad tai stiprina ir patį aljansą.

„Matydamas šias pratybas, galiu pasakyti – NATO išlieka stipri. Vyksta glaudus bendradarbiavimas. Svarbu vieniems su kitais matytis. Tai reiškia, kad mūsų kariai realiose situacijose galėtų dirbti sklandžiai“, – teigia R. Gilchristas.

Pavasarį išvykus amerikiečių batalionui jį pakeis į pratybas „Defender 2020-ieji“ atvykę du kiti amerikiečių batalionai. Tad nepaisant siūlymų mažint biudžetą Rusijai atgrasyti, Jungtinių Valstijų pajėgų stygiaus bent artimiausiu metu Lietuva neturėtų pajusti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi