Lietuvoje

2015.09.18 11:25

Savaitgalį lepins saulė

LRT RADIJAS, LRT.lt2015.09.18 11:25

Artimiausias savaitgalis bus pakankamai šiltas, saulėtas, o lietus nupraus tik sekmadienio pavakarę, LRT RADIJUI sakė sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė

Penktadienį pavieniai negausūs lietaus debesys labiausiai tikėtini šiaurinėje šalies dalyje. Pietiniuose ir pietrytiniuose rajonuose lietaus tikimybė išliks nedidelė. Slenkant mažai aktyviai debesų juostai, turėtų aktyvėti pietvakarių, vakarų krypties vėjas.

Už tos debesų juostos į Lietuvą veršis šaltas oras. Daugelyje rajonų pirmoje dienos pusėje vėjas sustiprės iki 15–19 m/s, o vakarop jis pamažu rims. Temperatūra kils iki 17–22 laipsnių. Lyginant su naktimi, dieną temperatūra pakils vos keliais laipsniais.

Šeštadienio naktį palynos pietiniuose ir rytiniuose rajonuose, dieną silpnas lietus pasirodyti gali nebent šiauriniuose rajonuose. Pietvakarių vėjas šeštadienį rims, temperatūra naktį žemės iki 14 laipsnių, o dieną oras šils iki 17–21 laipsnio.

Sekmadienis bus gražesnis nei šeštadienis. Sulauksime pragiedrulių, naktis bus sausesnė ir giedresnė, tad temperatūra kris daug sparčiau. Ryte bus tik 6–11 laipsnių, didesnę dienos dalį lepins saulė, ypač – rytiniuose ir pietrytiniuose rajonuose. Čia ir lietaus tikimybė bus nedidelė. Vakariniuose rajonuose antroje dienos pusėje nušniokš trumpi lietūs, galima ir perkūnija. Dieną temperatūra kils iki 18–22 laipsnių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.