Lietuvoje

2020.02.12 17:28

Socialdemokratai siūlo sujungti Ekonomikos ir inovacijų bei Energetikos ministerijas

Jadvyga Bieliavska, ELTA2020.02.12 17:28

Seimo socialdemokratų partijos frakcija siūlo sujungti Ekonomikos ir inovacijų ministeriją su Energetikos ministerija. Tokį sprendimą, pasak socialdemokratų, diktuoja susidariusi situacija, kai valdantieji neranda tinkamo kandidato vadovauti Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, o laiko šios vyriausybės darbui lieka vis mažiau.

„Juk prieš dešimtmetį Ūkio ministerija buvo suskaidyta į dvi – Energetikos ir Ūkio, kuri pervadinta į Ekonomikos ir inovacijų. Ir nors tuomet šio skaidymo ėmęsi konservatoriai žadėjo, kad toks jų sprendimas mokesčių mokėtojams nekainuos papildomų pinigų, vis dėlto darbuotojų skaičius abejose ministerijose nuosekliai tik didėjo, augo ir šių ministerijų išlaidos. Ministerijų sujungimas taupytų administracinius resursus ir biudžeto lėšas“, – sako Seimo Biudžeto ir finansų komitete dirbanti Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Socialdemokratai primena, kad dabartinės Vyriausybės programoje taip pat buvo įrašytas siekis sujungti ministerijas. Jų teigimu, valdantieji turi dar laiko išpildyti šį savo pažadą rinkėjams.

„Jungiant ministerijas turėtų būti išsaugoti strateginiai valstybės projektai – tokie kaip elektros tinklų sinchronizavimas. Lietuvos energetikos sistemos sujungimas su kontinentinės Vakarų Europos elektros perdavimo tinklais yra itin svarbus šalies energetinei nepriklausomybei įtvirtinti projektas.

Jo įgyvendinimas turės didelės įtakos ir Lietuvos ekonomikos raidai, reikalaus ne vieno inovatyvaus sprendimo, todėl yra daug platesnės reikšmės nei vien energetika. Šiuo požiūriu dviejų ministerijų apjungimas leistų geriau koordinuoti sinchronizacijos vykdymą, kad iki 2025 metų tikrai būtume visiškai pasirengę turėti efektyviai veikiančią, patikimą elektros energetikos sistemą“, – sako socialdemokratų frakcijos Seime seniūnės pavaduotojas Linas Balsys.

Kaip primena ELTA, prezidentas Gitanas Nausėda priėmė sprendimą neskirti Luko Savicko į ekonomikos ir inovacijų ministrus.

Premjeras S. Skvernelis prezidentui jo kandidatūrą į ekonomikos ir inovacijų ministro postą pateikė sausio 24 d.

L. Savickas šiuo metu yra Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys. Jis taip pat premjerui S. Skverneliui patarinėja ekonomikos ir strateginių pokyčių valdymo klausimais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt