Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.12 16:56

Premjeras: dėl MRU ir VGTU jungimo buldozeriu neiname

Vyriausybei atsisakius Vilniaus Gedimino technikos (VGTU) ir Mykolo Romerio (MRU) universitetų jungimo, premjeras Saulius Skvernelis sako, kad tai nulėmė nesutarimas tarp universitetų bendruomenių.

„Kad planas būtų efektyvus, jam turi pritarti abi bendruomenės, tai šis sprendimas šiandien priimtas dėl tos priežasties, kad MRU vadovybė ir bendruomenė nedemonstravo noro, siekio surasti geriausią sprendimą“, – per spaudos konferenciją trečiadienį Vyriausybėje sakė S. Skvernelis.

„Tikrai mes matėme labai stiprią galimybę, unikalią galimybę ir technologinį, ir humanitarinį universitetą viename. (...) Buldozeriu, kaip mus bando kaltinti, mes neiname“, – kalbėjo premjeras.

„Gaila, nes tuo metu, kai buvo rektoriumi dabartinis ministras (Algirdas Monkevičius – BNS), praktiškai buvo tikrai arti finišo tiesiosios šitų universitetų sinergija“, – pridūrė jis.

Trečiadienį Vyriausybė pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui MRU prijungimo prie VGTU kol kas atsisakyti visiškai. Anksčiau svarstyta, kad universitetams sutarus dėl sąlygų, konsolidacija galėtų įvykti iki 2022-ųjų.

Ministrų kabinetas taip pat pritarė ketinimams visus VGTU fakultetus sutelkti Saulėtekyje – sostinės studentų miestelyje.

Vietoje to nutarimu siūloma „optimizuoti VGTU, koncentruojant technologijų mokslų srities potencialą VGTU Saulėtekio miestelyje“. Šiuo metu universiteto fakultetai be Saulėtekio išsidėstę įvairiose sostinės vietose.

„VGTU optimizavimas bus įgyvendinamas iš lėšų, gautų pardavus fakultetų pastatus Naugarduko ir J. Basanavičiaus gatvėse. Investicijos patvirtintos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir VGTU susitarimu“, – teigiama nutarime.

Vyriausybė rugsėjį buvo atidėjusi dviejų aukštųjų mokyklų jungimąsi iki 2022-ųjų pabaigos, universitetams prašant ilgesnio pereinamojo laikotarpio, taip pat didesnio finansavimo.

ŠMSM atstovai sako, kad jungimosi visiškai neatsisakoma, tik nuspręsta procesą atidėti „vėlesniam laikui“, nors tokios formuluotės dokumente nėra.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi