Lietuvoje

2015.09.18 11:46

Ką tiksliai parlamente nuveikia politikai?

Norint tiksliai žinoti, kaip politikai atlieka savo darbą, galima apsilankyti puslapyje manoseimas.lt, kuriame atveriami duomenys apie politikus – su kokiais kitais seimo nariais politikas teikia teisės aktų projektus, jo pasisakymų išrašai, statistika apie balsavimo aktyvumą, kiek procentų politiko pateiktų teisės aktų galiausiai yra priimama, kita statistika.  

Sergėjus Muravjovas, „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas teigia, jog šiuo puslapiu bandoma suteikti kuo daugiau informacijos apie politikų produktyvumą, kad rinkėjai tiksliai žinotų, ką jų išrinktas atstovas nuveikia Seime.

„Iniciatyvą sveikinu, kuo daugiau informacijos turės žmonės, kuo plačiau ji bus paskleista, tuo platesnį suvokimą jie turės apie parlamento veiklą“, – apie projektą pasakoja Seimo pirmininkė L. Graužinienė.   

Tačiau Seimo pirmininkė priduria, kad pagal kiekybę negalima matuoti Seimo nario darbo kokybės, kadangi tai yra labai atsakingas darbas, o skubėjimas nėra naudingas, svarbiausia priimti teisingus ir apgalvotus sprendimus.

Daugiau apie šį projektą žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.