Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.12 15:29

Dar vienas Nausėdos dūris Vyriausybei: atsisakė skirti Savicką ekonomikos ministru

papildyta L. Savicko komentaru; atnaujinta 16.20

Prezidento Gitano Nausėdos atstovas spaudai Antanas Bubnelis trečiadienį pranešė, kad šalies vadovas atsisakė skirti premjero patarėją Luką Savicką ekonomikos ir inovacijų ministru. Šis sprendimas tikriausiai dar labiau padidins įtampą tarp valdančiųjų ir Prezidentūros, nesutariančių dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus ateities poste.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis L. Savicko kandidatūrą pateikė sausio viduryje. Ekonomikos ministro postas liko laisvas gruodį, kai tuometinis ministras Virginijus Sinkevičius tapo Europos Komisijos nariu.

„Naujajam ministerijos vadovui liktų kiek daugiau nei pusmetis (iki rinkimų), todėl naujasis ministras per tokį trumpą laikotarpį turėtų ne tik gebėti identifikuoti svarbiausius šios institucijos veiklos prioritetus, tačiau ir turėti sprendimų priėmimo patirties tiems pokyčiams įgyvendinti per labai trumpą laikotarpį“, – sakė A. Bubnelis.

Nausėda kirto Vyriausybei: Savicko į ekonomikos ministrus neskirs

Pasak jo, naujasis ministras turėtų būti pasiryžęs susitelkti į ministerijos veiklą nepaisant artėjančių rinkimų, o L. Savickas ketina savo ateitį sieti su viešąja politika.

Prezidento atstovas spaudai sakė, kad iš principo L. Savicko ketinimus vertina teigiamai, jis yra perspektyvus kandidatas ateityje užimti svarbias pareigas viešajame sektoriuje.

„Prezidento nuomone, Lietuvoje tikrai yra patyrusių asmenų, galinčių pasiekti konkrečių šios ministerijos veiklos rezultatų per likusius darbo mėnesius“, – tvirtino A. Bubnelis.

Tikisi, kad neatbaidys jaunimo būti politikoje

L. Savickas žurnalistams Vyriausybėje sakė besitikintis, kad jo situacija neatgrasys jaunimo dalyvauti politikoje.

„Man tikrai asmeniškai yra labai svarbu tai, kad šita mano situacija netaptų dar vienu argumentu jaunosios kartos politikams, savo sričių specialistams nesirinkti politikos kelio“, – tvirtino atmestasis kandidatas į ministrus.

Prezidento sprendimo jis nekomentavo: „Aš tikrai nesiimu vertinti prezidento sprendimo ir manau, kad jį turėtų vertinti politologai.“

L. Savickas premjero patarėju ekonomikos ir strateginių pokyčių valdymo klausimais dirba nuo šios Vyriausybės darbo pradžios 2016 metų gruodį.

Šiemet jis su „valstiečių“ sąrašu buvo išrinktas Vilniaus savivaldybės tarybos nariu, tačiau šiai partijai nepriklauso.

L.Savickas yra įgijęs Europos viešųjų reikalų magistro laipsnį Mastrichto universitete Olandijoje, prieš tai Jungtinės Karalystės Jorko universitete mokėsi politikos ir tarptautinių santykių.

Po studijų į Lietuvą grįžęs L. Savickas dirbo užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ investicinės aplinkos gerinimo grupės vadovu, programos „Kurk Lietuvai“ metu įgyvendino projektus šioje agentūroje bei Vyriausybės kanceliarijoje, taip pat dirbo asociacijos „Investuotojų forumas“ politikos bei viešųjų reikalų vadovu.

L.Savickas yra vienas iš „Kurk LT“ alumni tinklo steigėjų, Pasaulio ekonomikos forumo „Global Shapers“ ir kitų visuomeninių iniciatyvų narys.

Įtampa dėl Narkevičiaus

Valdantieji ir Prezidentūra pastaraisiais mėnesiais nesutaria dėl to, ar susisiekimo ministras J. Narkevičius gali likti pareigose.

A. Bubnelis sakė, kad prezidento sprendimas neskirti L. Savicko nesusijęs su ginču dėl J. Narkevičiaus.

„Prezidentas vertino vieną labai konkretų kandidatą <...> su jo patirtimi, su jo asmeninėmis savybėmis ir vertino jo galimybes eiti šias pareigas“, – teigė šalies vadovo atstovas.

Pasak jo, prezidentas ragina premjerą pateikti dar vieną kandidatą vadovauti Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, nes institucijos negali būti be nuolatinių vadovų.

„Tik taip gali būti užtikrinamas sklandus jų (institucijų) darbas“, – sakė A. Bubnelis.

Prezidentas G. Nausėda dar lapkričio pabaigoje paragino trauktis J. Narkevičių, sulaukusį kritikos dėl lėšų skirstymo keliams asfaltuoti, pietų pavaldžių įstaigų ir įmonių sąskaita, Lietuvos pašto valdybos atleidimo ir gyvenimo Seimo viešbutyje aplinkybių.

Valdantieji ir premjeras atsisako atleisti ministrą ir teigia, kad jis dirba gerai, o padaryti pažeidimai – mažareikšmiai.

S. Skvernelis su G. Nausėda taip pat nesutaria dėl naujo Viešųjų pirkimų tarnybos vadovo kandidatūros.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi