Lietuvoje

2020.02.12 09:53

Baškienė teigia, kad Skvernelis turėtų pateikti daugiau informacijos dėl žmonos įdarbinimo

LRT RADIJAS, ELTA 2020.02.12 09:53

Ilgametė „valstietė“ ir pirmoji Seimo pirmininko pavaduotoja Rima Baškienė teigia mananti, kad daug dėmesio dėl žmonos įsidarbinimo sulaukęs premjeras Saulius Skvernelis turėtų būti atviresnis visuomenei.

Politikės teigimu, S. Skvernelio žmonos įsidarbinimas lenkų koncerne „Orlen“ tapo pernelyg eskaluojama tema, kuri sugeba atitraukti dėmesį nuo valstybei svarbesnių problemų sprendimo. Tačiau, pasak jos, nepaisant to, tik premjeras gali susidariusią situaciją normalizuoti.

„Premjeras deklaravo apie pasikeitimus, ir aš manau, kad, kur bebūtų įsidarbinusi premjero žmona, ko gero, būtų kilę abejonių. Vėlgi paaiškinimus ir viešumą turi užtikrinti viešas asmuo, – šiuo atveju, premjeras. Būtent jis turi atsakyti į visuomenei rūpimus klausimus“, – LRT radijui teigė R. Baškienė.

„Kiek įmanoma, jis galėtų daugiau (informacijos. – ELTA) pateikti, ir tada ši tema nebebūtų tokia svarbi“, – pridūrė ji.
ELTA primena, kad S. Skvernelio žmona Silvija Skvernelė pradėjo darbą lenkų koncernui „Orlen“ priklausančiame degalinių tinkle „Orlen Baltics retail“. Tai paaiškėjo, kai premjeras praėjusią savaitę atnaujino savo privačių interesų deklaraciją, o naujienų portalas lrytas.lt tai pranešė.

Komentuodamas šį sutuoktinės karjeros posūkį, premjeras teigė, kad jo žmona įsidarbino laikantis visų procedūrų, ir jokio interesų konflikto nėra. Kartu jis teigė nematantis poreikio leistis į detales „dėl privataus žmogaus“ karjeros. „Mano žmona nėra viešas žmogus“, – portalui Derlfi sakė S. Skvernelis.

Premjero žmonos įsidarbinimas viešojoje erdvėje didelio dėmesio susilaukė dėl anksčiau naujienų portalo 15min.lt paviešintos informacijos, esą po S. Skvernelio neskelbtų susitikimų su Lenkijos politikais šios kaimyninės valstybės kontroliuojamo koncerno „Orlen“ valdoma naftos perdirbimo įmonė Mažeikiuose „Orlen Lietuva“ sulaukė nuolaidų dėl krovinių gabenimo „Lietuvos geležinkeliais“ bei pasisekimo valstybiniuose elektros rezervo konkursuose Lietuvoje. Tuo metu koncernas parėmė Vilniaus „Ryto“, Panevėžio „Lietkabelio“ krepšinio klubus, esą susijusius su S. Skvernelio aplinkos verslininkais. S. Skvernelis šią informaciją yra pavadinęs tiesiog melu.