Lietuvoje

2020.02.11 20:06

Politologė: valdančioji dauguma šiuo metu pamynusi bet kokias moralines nuostatas

pažėrė kritikos ir rinkėjams: ignoruoja, kad kandidatai yra teisti ar įsivėlę į skandalus

„Demokratija yra sistema, kuri visada turi stabdžius ir kritinius kertinius kontrolės mechanizmus, ir jie beveik neveikia dabartinei valdančiajai daugumai“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ sako Jono Žemaičio karo akademijos profesorė Jūratė Novagrockienė.

J. Novagrockienė yra įsitikinusi, kad Susiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius iš pareigų nesitrauks, kadangi turi partijos ir premjero Sauliaus Skvernelio palaikymą.

Politologės nuomone, ministro klausimas yra siejamas su daugumos išlaikymu. „Premjeras ir valdančioji dauguma yra suinteresuota išlaikyti Lietuvos lenkų rinkimų akciją savo gretose“, – teigia politologė.

Be to, anot J. Novagrockienės, susisiekimo ministro klausimas atitraukia dėmesį nuo kitų aktualesnių ir svarbesnių problemų, pavyzdžiui, nuo šalia S. Skvernelio namų išasfaltuoto keliuko skandalo.

J. Novagrockienė teigia, kad koalicija neturi moralinių nuostatų, o bet kokie etiniai ir teisiniai pažeidimai yra ignoruojami. „Šitos daugumos dėka moralinės nuostatos yra tiesiog pamintos“, – pažymi politologė.

Problemą politologė įžvelia ir rinkėjų elgsenoje. Pasak jos, rinkėjai dažnai ignoruoja, kad keliami kandidatai yra teisti, turintys korupcinių įtarimų ir skandalų. „Kas valdo valstybę, ar tai yra atsakingi žmonės, tai tampa antraeiliu klausimu netgi pačiam rinkėjui“, – teigia J. Novagrockienė.

Tačiau J. Novagrockienė tikisi, kad labiau išsilavinusi ir kritiškesnė rinkėjų dalis visas aplinkybes pasvers, o tai, anot jos, jau dabar atsispindi krentančiuose „valstiečių“ ir abiejų lyderių, R. Karbauskio ir S. Skvernelio, reitinguose.

Kaip kitą problemą politologė išskyrė lyderio politokoje trūkumą. „Lyderių ir tokių asmenybių, kurios yra iš tikrųjų pasišventusios, kurios turi kažkokias vertybines nuostatas, labai trūksta Lietuvoje“, – nurodė J. Novagrockienė.

Pasak jos, šiuo metu daugiau godžių politikų, kuriems nesvarbi kitų nuomone. „Jiems atrodo, kad aš paėmiau valdžią, tai dabar galiu daryti, ką noriu“, – pabrėžė politologė.

Pasak J. Novagrockienės, prezidentūros rengiami susitikimai su politinių partijų lyderiais yra siekis žiūrėti į ateitį. „Kokios politinės partijos yra pajėgios formuoti koaliciją, kokios pajėgos apskritai patekti į Seimą. Tai yra daug svarbiau prezidentui, nei „besikapanojanti“ dabartinė Vyriausybė ir Seimo dauguma“, – pabrėžia J. Novagrockienė.

Laba diena, Lietuva. Vietų išsigryninti pinigus mažėja, bankai bėdos nemato: Lietuvoje – tik kelios vietos, kur 10 km spinduliu šios operacijos negalimos