Lietuvoje

2020.02.11 18:55

Koronaviruso baimė: kinai Lietuvoje šluoja medicinines kaukes ir siunčia jas į gimtinę

Kristina Karlonė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.02.11 18:55

Kaunas pirmasis Lietuvoje paskelbė gripo epidemiją. Mieste keli šimtai žmonių serga gripu, keli tūkstančiai - viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Medikai įspėja, kad šių metų gripui būdingos dažnos komplikacijos – plaučių uždegimas ir sako, kad dar ne per vėlu nuo jo skiepytis.

O štai įsigyti medicininių kaukių Kaune, kaip ir kitur Lietuvoje, gali būti keblu. Iš vaistinių jas dėžėmis perka ir artimiesiems siunčia kinai.

Kaunietė Lina su dviem sūnumis Kauno klinikinėje ligoninėje nuo praėjusio penktadienio. Visiems trims vienos šeimos nariams medikai diagnozavo gripą. Nesusirgo tik pasiskiepijęs vyras.

„Pirmieji simptomai, kad pakutenti gerklę pradėjo, toks kutuliukas ir paskui aukšta temperatūra, pirmas vaikas parnešė, su autobusu važiavo gal mokykloje pasigavo“, – sako kaunietė Lina.

Šiandien Kaune paskelbta gripo epidemija. Visuomenės sveikatos centro duomenimis praėjusią savaitę gripu sirgo 317 kauniečių, trečdalis jų - vaikai. Pasak medikų, daugiausia skundžiamasi Aukšta temperatūra, šaltkrėčiu, raumenų skausmu, kosuliu.

Paskelbus gripo epidemiją rekomenduojama vengti masinių susibūrimo vietų, nebūti arti sergančių žmonių, dažniau plauti rankas.

„Užteks, kol epidemijos nėra, o paskui pirksime dar, jei deficito nebus“, – sako kaunietis.

Medicininių kaukių paklausa sparčiai išaugo netylant pranešimams apie plintantį koronavirusą.

Anot vaistininkų, Lietuvoje esantys kinai dėžutėmis perkamas kaukes sako siunčiantys į Kiniją. Jomis domisi ir į tolimesnes šalis vykstantys lietuviai.

„Net netikėjome, kad Kaune yra tiek kinų, kurie ateina dideliais kiekiais perka tikrai panika didelė“, – LRT TELEVIZIJAI sakė vaistininkė.

Sveikatos specialistai sako, kad medicininės kaukės daugiau apsaugo sergantįjį, kad jis kalbėdamas ar čiaudėdamas neužkrėstų kitų. O patikimiausia apsauga nesusirgti skiepai. Esą ir paskelbus gripo epidemiją pasiskiepyti dar nevėlu.

„Jei žmogus priklauso rizikos grupei, tai tikrai galime turėti tikimybę išgelbėti galbūt tas žmogus per dvi savaites kol susiformuos imunitetas. Neturės kontakto su gripu, jei kalbame apie masinius skiepijimus, tai laikas jau labai ribotas“, – sako specialistai.

Per šių metų gripo sezoną nuo šios ligos jau mirė keturi žmonės. Skaičiuojama, kad kasmet gripu suserga iki 60 tūkstančių Lietuvos gyventojų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.