Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.11 17:56

Karbauskis džiaugiasi Seimo valdybos posėdžių transliacijomis: baigsis neaiškūs gandai

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sako, kad, trečiadienį prasidėjus tiesioginėms Seimo valdybos posėdžių transliacijoms, neapaugs viskas kažkokiais neaiškiais gandais ir spėlionėmis: viskas bus skaidru.

„Kai kurie sprendimai, kuriuos priiminėja Seimo valdyba, vadovaujant dabartiniam Seimo pirmininkui, sukelia kartais tam tikrą nesupratimą. Kai nėra, sakykime, įrašo, mes negalime suprasti, kaip vyko posėdžiai, negalime žinoti, kaip kas balsavo. Beje, buvo kai kurie valdybos sprendimai, kurie buvo priimti, o po to atšaukti. Be abejonės, kai žmonės matys tiesiogines transliacijas, tai reiškia bus absoliutus skaidrumas. Tai šitoje vietoje aš labai pritariu, nes mes Seime tikrai neturime ko slėpti“, – Eltai sakė R. Karbauskis.

Pasak jo, Seimo valdyboje sprendžiami ir tam tikri techniniai dalykai, kurie susiję su komandiruotėmis ir kitais organizaciniais dalykais, taip pat yra kai kurie politiniai sprendimai priimami – tai yra nenumatytų Seimo plenarinių posėdžių, neeilinių sesijų sušaukimas, darbotvarkės aptarimas.

„Tai, kas bus neįdomu, žmonės nežiūrės. Manau, kad kai kurie klausimai bus labai aktualūs, žmonės tikrai žiūrės.

Antra vertus, ne pats žiūrėjimas yra esmė, kartais svarbu pasižiūrėti buvusius posėdžius, pasižiūrėti tai, kas įvyko, tai, kas sukelia vieną ar kitą ažiotažą, nes mes dabar neturime tokios galimybės. O kai ji atsiras, mes galėsime grįžti prie kiekvieno Seimo valdybos posėdžio ir pasitikrinti, ar iš tikrųjų tai buvo pasakyta, kas pasakyta, kas tai pasakė. Neapaugs viskas kažkokiais neaiškiais gandais ir spėlionėmis. Viskas bus skaidru“, – sakė R. Karbauskis.

Jis tvirtina, kad tokiu atveju neliks jokių abejonių, kad Seimas veikia kažkaip nesuprantamai, tačiau neatmeta, kad opozicija gali bandyti kažkuriais atvejais demonstruotis.

„Vykstant tiesioginėms transliacijoms opozicija gali bandyti kažkuriais atvejais demonstruotis, ir posėdžiai pasidaro spalvingesni, ir gal tai ir gerai“, – svarstė R. Karbauskis.

Trečiadienį rengiamas pirmasis tiesiogiai transliuojamas Seimo valdybos posėdis.

Nuo vasario 1 d. įsigaliojo naujos Seimo statuto nuostatos dėl tiesioginių Seimo valdybos ir Seniūnų sueigos posėdžių transliacijų ir viešo vaizdo įrašų skelbimo. Išimtis dėl transliacijų galios tik rengiant uždarus ar apklausos būdu rengiamus Seimo valdybos posėdžius.

Įsigaliojus naujai tvarkai, Seimo interneto svetainėje taip pat bus nuolat skelbiamos Seimo valdybos ir Seniūnų sueigos posėdžių darbotvarkės. Šiuos pokyčius Seimas patvirtino pernai gruodžio 19 d.

Seimo valdybos posėdžiai paprastai organizuojami trečiadieniais, prireikus, – kitomis dienomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi