Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.17 17:29

Ministras: siūlomi įstatymų projektai Migracijos departamento nenaikina

BNS 2015.09.17 17:29

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis ketvirtadienį Seime pateikė įstatymų projektus, kuriais Migracijos departamentas braukiamas iš institucijų, kontroliuojančių užsieniečių priėmimą, sąrašo.

Pirmu žingsniu pritarus Vidaus reikalų ministerijos (VRM) parengties projektams, po pateikimo imtasi ir radikaliai priešingų projektų – „dabiečių“ iniciatyvos stiprinti šiuo metu ministerijos pavaldume esantį Migracijos departamentą, jį padarant įstaiga prie Vyriausybės. Projektus toliau svarstys Seimo komitetai.

Pristatydamas VRM projektus Seime, ministras aiškino, jog siūlymai nereiškia Migracijos departamento naikinimo, nors būtent taip teigiama pataisų aiškinamajame rašte. Vyriausybė dar pavasarį apsisprendė dėl Migracijos departamento naikinimo, bet, kilus pabėgėlių krizei, pasigirsta vis daugiau politikų balsų, kad departamentą reikia išsaugoti. Ministras šią savaitę yra patvirtinęs, kad Vidaus reikalų ministerijoje svarstoma kurti struktūrinį padalinį, kuris koordinuotų atskirų institucijų veiklą migracijos srityje.

„Įstatymo projektas buvo suvestas į netinkamą traktavimą, kaip Migracijos departamento naikinimas. Dar blogiau, su žodžiais „Migracijos departamentas“ mes kiekvienas skirtingai suvokiame, ką jis turėtų daryti. Norėčiau įvardinti, kad šiuo įstatymo projektu mes kalbame apie procedūrų pakeitimą, apie jokį likvidavimą, naikinimą kalbos nėra“, – pristatydamas pataisų paketą Seime sakė S. Skvernelis.

Tuo metu pataisų aiškinamajam rašte teigiama, kad „siekiant optimizuoti migracijos procesų valdymą, sukurti vientisą aiškiais pavaldumo ir koordinavimo ryšiais pagrįstą organizacinę sistemą su griežtai apibrėžta institucijų atsakomybe migracijos politikos įgyvendinimo srityje, Migracijos departamentas likviduojamas, jo atliekamas funkcijas nuo 2016 metų sausio 1 dienos perduodant vykdyti policijai ir Valstybės sienos apsaugos tarnybai“.

Ministras tuo metu Seime tikino, jog kalbama apie funkcijų padalinimą, ne departamento naikinimą. „Procedūros, kurios šiandien susiję su įvairių  leidimų išdavimu Lietuvoje, yra gremėzdiškos, neracionalios, neskaidrios, skatinančios korupciją, neefektyvų lėšų panaudojimą, todėl šio įstatymo tikslas – racionaliai paskirstyti funkcijas, susijusias su sprendimų dėl užsieniečių teisinės padėties priėmimu, jų vykdymu“, – kalbėjo ministras.

Projektai numato, kad Migracijos departamento funkcijos būtų padalintos policijai ir pasieniečiams bei Vidaus reikalų ministerijai. Įvykdžius pertvarką, policija būtų atsakinga už imigracijos politikos įgyvendinimą ir Lietuvos pilietybės procedūrų vykdymą: asmens dokumentų išdavimą Lietuvos piliečiams, sprendimų dėl dokumentų išdavimo užsieniečiams priėmimą ir dokumentų išdavimą, taip pat vykdys funkcijas, susijusias su nacionalinių vizų išdavimu, pilietybės procedūrų užbaigimu, bei tvarkys užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvą, sąrašą.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba būtų atsakinga už prieglobsčio procedūrų vykdymą, užsieniečių grąžinimą ir išsiuntimą bei vykdys centrinės institucijos, atsakingos už konsultacijas dėl vizų, funkcijas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi