Lietuvoje

2020.02.11 14:52

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kaip elgtis grįžus iš Kinijos

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.02.11 14:52

Į Lietuvą iš Kinijos atvykusiems ar grįžusiems įmonių darbuotojams, studentams ar keliautojams Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja patiems izoliuotis inkubaciniam keturiolikos dienų laikotarpiui.

Darbdavių prašoma tokiems asmenims sudaryti galimybę kurį laiką dirbti iš namų, jei jos nėra. Kinijoje per paskutines dvi savaites lankęsi žmonės turėtų patys prašyti nedarbingumo lapelio ir apie tai informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą. Mokymo įstaigoms ministerija taip pat rekomenduoja iš Kinijos per paskutines dvi savaites atvykusius studentus nukreipti į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą.

Antradienį buvo pranešta apie 108 pacientų mirtis. Šis pranešimas žymi pirmą kartą nuo protrūkio pradžios gruodį, kai vienos paros koronaviruso aukų skaičius buvo triženklis.

Apie pirmą mirtį nuo naujojo viruso buvo pranešta sausio 11 dieną. Per mėnesį bendras aukų skaičius išaugo iki 1 016, nors apskritai šios epidemijos mirtingumas išlieka gana mažas – 2,4 procento.

Kinijos tarnybos taiko karantiną milijonams gyventojų virtinėje miestų. Be to, kelių šalių vyriausybės uždraudė atvykti žmonėms iš Kinijos, o didžiosios oro bendrovės įšaldė skrydžius, kad liga neišplistų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.