Lietuvoje

2020.02.11 14:15

Į „Maskvos namų“ ir Vilniaus savivaldybės ginčą teismas įtraukia ir VSD

Eleonora Budzinauskienė, ELTA2020.02.11 14:15

Vilniaus apygardos administracinis teismas iš esmės atnaujino viešosios įstaigos „Maskvos kultūros ir verslo centras – Maskvos namai“ ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos ginčo nagrinėjimą, nusprendęs į bylą trečiuoju suinteresuotu asmeniu įtraukti Valstybės saugumo departamentą.

„Maskvos kultūros ir verslo centras – Maskvos namai“ prašo teismo panaikinti Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto plėtros departamento sprendimą, kuriuo savivaldybė nepritarė kultūros ir verslo paskirties statinio A. Juozapavičiaus g. 30 projektiniams pasiūlymams. Viešoji įstaiga taip pat prašo įpareigoti Vilniaus miesto savivaldybės administraciją iš naujo svarstyti šį klausimą. Pasak pareiškėjos, iš savivaldybės sprendimo turinio neaišku, dėl kokių priežasčių nuspręsta, kad pastato paskirtis kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, ir kokio pobūdžio grėsmė yra, kuo ji pasireiškė ar gali pasireikšti.

Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija, siekdama nuodugniai ir objektyviai išnagrinėti visas bylai svarbias aplinkybes bei įrodymus ir atsižvelgdama į tai, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracija kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą dėl statinio Juozapavičiaus g. 30 funkcinės paskirties grėsmės kėlimo nacionaliniam saugumui vertinimo (šio vertinimo išvados gali turėti įtakos priimant sprendimą), nusprendė Valstybės saugumo departamentą įtraukti į nagrinėjamą administracinę bylą trečiuoju suinteresuotu asmeniu. Vasario 11 d. nutartimi teismas iš esmės atnaujino bylos nagrinėjimą. Byla bus nagrinėjama kovo 24 d. teismo posėdyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.