Lietuvoje

2015.09.17 17:28

L. Linkevičius suspendavo galbūt korupcija įtariamą Lietuvos garbės konsulą J. Sumarrocą

BNS 2015.09.17 17:28

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ketvirtadienį sustabdė galbūt korupcija įtariamo Lietuvos garbės konsulo Barselonoje Jordi Sumarrocos įgaliojimus.

„Atsižvelgiant į tai, kad garbės konsulo atžvilgiu vykdomas teisinis tyrimas, užsienio reikalų ministras L. Linkevičius laikinai sustabdė J. Sumarrocos garbės konsulo įgaliojimus“, – BNS sakė ministro atstovas spaudai Kęstutis Vaškelevičius.

Jo teigimu, apie J. Sumarrocos atžvilgiu vykdomą teisinį tyrimą Ispanijos Užsienio reikalų ministerija detaliau Lietuvos neinformavo.

Kaip liepos mėnesį pranešė lrytas.lt, statybos bendrovei „Teyco“ vadovaujantis J. Sumarroca buvo sulaikytas, jo namuose ir bendrovėje atlikta krata. Skelbta, kad verslininkui pateikti įtarimai dėl korupcijos skandalo viešosios administracijos srityje, susijusio su netoli Barselonos esančio pajūrio miesto Toredembaros seniūnija. Įtarimai verslininkui dėl kyšių seniūnijai buvo pateikti prieš metus.

Manoma, jog garbės konsulas J. Sumarroca tuometiniam Toredembaros miesto merui yra sumokėjęs daugiau nei pusės milijono eurų kyšį, pervesdamas pinigus pastarojo įmonėms.

Garbės konsulai atstovauja Lietuvai be atlygio, tačiau jiems keliami reikalavimai dėl nepriekaištingos reputacijos.