Lietuvoje

2020.02.11 12:38

Rengti naują kolektyvinės šakos sutartį kviečiamos visos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos

LRT.lt2020.02.11 12:38

Antradienį Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos susitikime su keturiomis profesinėmis sąjungomis tartasi dėl naujos kolektyvinės šakos sutarties. Ministerijos nuomone, ją galėtų rengti visos švietimo profesinės sąjungos, teigiama ministerijos pranešime.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos susitikime su keturiomis profesinėmis sąjungomis: Lietuvos švietimo ir mokslo profesine sąjunga, švietimo ir mokslo profesine sąjunga „Solidarumas“, Lietuvos profesine sąjunga „Sandrauga“, Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimu tartasi dėl naujos kolektyvinės šakos sutarties. Ministerijos nuomone, ją galėtų rengti visos švietimo profesinės sąjungos.

„Norime sukviesti visas profesines sąjungas prie vieno stalo, kadangi ir vienų, ir kitų tikslas yra bendras, svarstomi klausimai ir temos susijusios, o bendra kolektyvinė sutartis suteiktų stabilumo. Sutartis, jeigu ją apsispręstų pasirašyti visos profesinės sąjungos, būtų orientuota į ilgalaikę perspektyvą, joje būtų numatomas ir laipsniškas atlyginimų didėjimas, ir mokytojų darbo sąlygų gerinimas, ir visi kiti mokytojams rūpimi klausimai“, – sako viceministrė Jolanta Urbanovič.

2017 m. lapkričio 22 d. Vyriausybės įgaliota Švietimo ir mokslo ministerija pasirašė šakos kolektyvinę sutartį su keturiomis profesinėmis sąjungomis: Lietuvos švietimo ir mokslo profesine sąjunga, švietimo ir mokslo profesine sąjunga „Solidarumas“, Lietuvos profesine sąjunga „Sandrauga“, Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimu. Praėjusių metų pabaigoje ji buvo atnaujinta, tačiau profesinės sąjungos ją pasiūlė pakeisti ir papildyti. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, atsakydama į šių profesinių sąjungų prašymą, nusprendė pasiūlyti susitarti dėl vienos šakos kolektyvinės sutarties.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga iki šiol nebuvo pasirašiusi kolektyvinės šakos sutarties, derybos tarp šios profesinės sąjungos ir ministerijos vyko praėjusį rudenį. Parengtas projektas derinamas.

Trečiadienį, vasario 12 d., planuojamas pasitarimas su visomis penkiomis švietimo profesinėmis sąjungomis, taip pat ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesine sąjunga.