Lietuvoje

2020.02.11 12:17

Apdovanoti tarptautinėse operacijose Irake dalyvavę Lietuvos kariai

atnaujinta 12.24
Dainora Karklytė, ELTA 2020.02.11 12:17

Lietuvos kariuomenės Gynybos štabe antradienį įteikti apdovanojimai keturiolikai įvairių Lietuvos kariuomenės padalinių karių, grįžusių iš tarptautinių operacijų Irake.

Krašto apsaugos sistemos medaliais „Už tarptautines operacijas“ apdovanoti profesinės karo tarnybos kariai, kurie šešis mėnesius tarnavo JAV vadovaujamos koalicijos „Įgimtas Ryžtas“ Danijos kontingente.

Ceremonijoje apdovanoti ir du instruktoriai bei Perdislokuojamo ryšių ir informacinių sistemų vieneto kariai, kurie pusę metų vykdė mokymo ir ryšio užtikrinimo užduotis NATO tarptautinėje misijoje Bagdade.

Apdovanoti kariai neslėpė, jog grįžti į Lietuvą jiems labai gera, tačiau paklausti, ar misiją kartotų, net nedvejodami patikina – kiek Tėvynei reikės, tiek ir važiuos.

„Noriu pasveikinti sėkmingai baigus misiją ir atlikus savo pareigas tiek NATO mokymo misijoje, tiek JAV vadovaujamoje koalicijoje iki paskutinės sekundės, nesvarbu, kad situacija Irake buvo įkaitusi“, – pasveikindamas apdovanojamus karius sakė Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Gintautas Zenkevičius, palinkėjęs kariams sėkmingai atsigauti bei toliau tęsti tarnybą kariuomenėje.

Apdovanotas vyr. eilinis Gytis Sabaliauskas sakė, kad buvo atsakingas už ryšių techniką. Jo teigimu, grįžti namo į Lietuvą – labai geras jausmas.
„Mūsų pagrindinis tikslas ten buvo ryšių užtikrinimas. Visiems, manau, malonu būtų grįžti namo po ilgo laikotarpio, pamatyti šeimą, draugus. Savas kraštas visą laiką teikia geriausius įspūdžius“, – Eltai sakė kariškis.

Į misiją, anot G. Sabaliausko, jis išvyko liepos mėnesį, o grįžo vasarį, tad misija truko apie 7 mėnesius. Tai – pirma vyr. eilinio misija Irake.

„Taip, pirmą kartą išvykau į misiją. Nesu pirmą kartą išsiųstas į užsienį, bet misija tokio ilgo laikotarpio buvo pirma“, – patikino karys.

Jam antrino ir kitas karys – kapitonas Aurimas Dirgėla, kuriam misija Irake taip pat buvo pirmoji.

„Įspūdžiai labai geri, labai malonu grįžti į Lietuvą, vėl pamatyti draugus, šeimą ir dar smagiau yra, kai užduotis įvykdyta iki galo, tinkamai.

Sąjungininkai patenkinti, vadovybė patenkinta, vadai patenkinti ir visi sveiki grįžome į savo gimtą šalį“, – Eltai kalbėjo kapitonas A. Dirgėla.

Karys taip pat pasidžiaugė gautu apdovanojimu bei sulauktu dėmesiu bei patikino, kad misijos kariškiai buvo aprūpinti visomis priemonėmis puikiai.

„Tai buvo misija, kurios mes tikėjomės. Žinojome, kas mūsų laukė, prieš tai buvo pasiruošimas tiek Lietuvoje, tiek Danijoje“, – teigė A. Dirgėla.

„Susirūpinimo (buvo – ELTA), bet kad išsigąsti, panikuoti, tai tikrai to nebuvo. Susirūpinimo būna, bet tam treniruojamės. Buvo patyrusi komanda, ne pirmi metai kariuomenėje, tai gan lengvai susitvarkėme su iššūkiais. (...) Aprūpinimas buvo pačios aukščiausios klasės, turėjome viską, ko reikėjo užduočiai įvykdyti, informacijos taip pat turėjome užtektinai. Gavome visą naujausią informaciją“, – sakė kapitonas.

„Kiek tėvynei reikės, tiek ir važiuosime“, – neabejodamas pridūrė A. Dirgėla.
NATO vadovaujama tarptautinė karinė operacija Irake vykdoma nuo 2004 m. ir yra skirta apmokyti šalies saugumo pajėgas.

JAV vadovaujamos koalicijos operacijoje Irake „Įgimtas Ryžtas“ Lietuva dalyvauja nuo 2017 m., joje nuolat išlaikydama šešis karinius instruktorius, kurie rengia vietines saugumo pajėgas. Kariai tarnauja Danijos kontingente Šiaurės vakarinėje Irako dalyje esančioje Al Asado karinėje bazėje.