Lietuvoje

2020.02.11 11:11

Nuogą moterį nufilmavęs policijos pareigūnas teigia tai daręs tik norėdamas apsidrausti

apie atleidimą sužinojo iš žiniasklaidos; atnaujinta 18.17
LRT.lt, BNS2020.02.11 11:11

Po Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto valdybos Vidaus tyrimų skyriuje atlikto tarnybinio patikrinimo buvo atleistas pareigūnas, kuris išplatino vaizdo įrašą, kuriame nufilmuota nuoga moteris policijos automobilyje.

Vaizdo įraše buvo užfiksuota, kaip policijos komisariato kieme sulaikyta nuoga moteris ima elgtis neadekvačiai. Kaip anksčiau buvo skelbta, moteris buvo suimta dėl avarijos sukėlimo.

Kaip skelbia policija, tyrimo metu nustatyta, kad pareigūnas, tarnybos metu vykdydamas tarnybines funkcijas, nesilaikė Vaizdo stebėjimo priemonėmis užfiksuotų vaizdo duomenų tvarkymo policijos įstaigose taisyklių.

Pats pareigūnas P. K. portalui lrytas.lt sako, kad įrašą filmavo tik apsidraudimui. Jis taip pat stebėjosi, kad apie atleidimą sužinojo tik iš žiniasklaidos, o pats įsakymas jam buvo įteiktas tik antradienį popiet.

„Patys juk matėte tą įrašą. Jai buvo pasiūlyta apsirengti, niekas nenorėjo nei jos pažeminti, nei viešinti. O kas jį paskui išplatino, aš nežinau“, – lrytas.lt cituoja pareigūną.

Aukščiau minėti pareigūno veiksmai įvertinti kaip policijos pareigūno vardo pažeminimas bei policijos pareigūno priesaikos sulaužymas, todėl, vadovaujantis Vidaus tarnybos statutu 72 str. 1 d. 7 p. jis atleistas iš vidaus tarnybos.

Atleisto pareigūno vidaus tarnybos stažas – 12 metų 2 mėnesiai 9 dienos.

Dėl šio įvykio Vilniaus apskr. VPK šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 228 str. 1 d. (Piktnaudžiavimas) ir 168 str. 1 d. (Neteisėtas informacijos apie asmens privatų gyvenimą atskleidimas ar panaudojimas).

Daugiau detalių neatskleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt