Lietuvoje

2015.09.17 15:56

S. Skvernelis: integruojant pabėgėlius, reikalinga ir bažnyčios pagalba

ELTA2015.09.17 15:56

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, susitikęs su Vilniaus arkivyskupu metropolitu Gintaru Grušu, aptarė galimą bendradarbiavimą pabėgėlių atrankos bei integracijos srityse.

Ministras svečiui pristatė Vidaus reikalų ministerijos planus organizuojant prieglobsčio prašytojų patikrą bei atranką, taip pat numatytas integracijos Lietuvoje priemones, kurias vykdys kitos institucijos.

„Mums labai praverstų jūsų parama ir pagalba, sprendžiant šią sudėtingą situaciją. Tiek šiandien, tiek žiūrint į ateities perspektyvą. Kalbu ir apie jūsų įtaką, ryšius, įdirbį užsienio valstybėse, ypač Italijoje ir Graikijoje, kur bus vykdoma pabėgėlių atranka. Juolab kad mūsų prioritetas – būtent krikščionys, krikščionių šeimos“, – Vidaus reikalų ministerijos išplatintame pranešime cituojamas S. Skvernelis.

Arkivyskupas pažymėjo, kad labai svarbu atskirti ekonominius pabėgėlius nuo asmenų, kuriems iš tikrųjų reikalinga pagalba, t. y. žmonių, bėgančių nuo karo, persekiojimo ir pan.

„Nekalbu jau apie būtinybę identifikuoti – jei tokių būtų – asmenis, kurie galimai priklauso nusikalstamoms struktūroms“, – sakė G. Grušas.

Jis minėjo jau kalbėjęsis apie migrantų problemą su Italijos kardinolu, daromi žingsniai siekiant užmegzti kuo glaudesnius ryšius su vietos „Caritas“ organizacija. Galimi ir papildomi veiksmai, taip pat pagalba pareigūnams, kurie vykdys prieglobsčio prašytojų atranką.

Susitikime aptartos ir pabėgėlių integracijos Lietuvoje perspektyvos. Ministras akcentavo, jog atvykę asmenys turėtų kuo sparčiau įsilieti į bendruomenes, išmokti kalbą, susirasti gyvenamąją vietą, darbus ir t. t. Pasak S. Skvernelio, šioje vietoje itin svarbus parapijiečių vaidmuo: jų požiūris, susitelkimas, supratimas bei parama.

Lietuva per ateinančius dvejus metus ketina priimti 1105 pabėgėlius. Vyriausybėje nuspręsta sukurti darbo grupę migracijos klausimams koordinuoti. Komisijai vadovaus vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus, joje bus įvairių ministerijų atstovai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.