Lietuvoje

2020.02.10 18:58

Linkevičius: Prancūzija birželio pabaigoje į Lietuvą atsiųs 300 karių

Milena Andrukaitytė, BNS2020.02.10 18:58

Prancūzija birželio pabaigoje į Lietuvą atsiųs 300 karių, po susitikimo su prancūzų kolega Paryžiuje pirmadienį BNS patvirtino Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Prancūzija birželio pabaigoje atsiųs didžiulį kontingentą, apie 300 karių, prisijungti prie NATO priešakinių pajėgų, kurioms vadovauja Vokietija“, – telefonu iš Paryžius sakė L. Linkevičius.

„Mūsų kariai dalyvauja misijose, kurios svarbios Prancūzijai, mes Malyje turime apie 40 karių, ir jie irgi labai vertina mūsų indėlį, tai abipusis interesas, mes vieni kitiems stengiamės padėti ten, kur yra (šalių – BNS) prioritetai“, – pažymėjo ministras.

Prancūzijos sprendimą į Lietuvą atsiųsti karių kontingentą L. Linkevičius pranešė po susitikimo su šios šalies diplomatijos vadovu Jean-Yves'u Le Drianu.

Lietuvoje dislokuotai NATO priešakinių pajėgų bataliono grupei vadovauja Vokietija, skirianti didžiausią skaičių, per 600, karių. Grupėje tarnauja per 1,2 tūkst. karių iš šešių valstybių.

L. Linkevičius pirmadienį Paryžiuje taip pat susitiko su prezidento atstovu ambasadoriumi Pierre‘u Vimontu bei Prancūzijos Europos reikalų valstybės sekretore Amelie de Montchalin.

Aptarti Lietuvos ir Prancūzijos dvišaliai santykiai, abiejų šalių strateginės partnerystės tikslų įgyvendinimas, saugumo padėtį regione, Europos Sąjungos darbotvarkės aktualijos, padėtis Rusijoje, Ukrainoje.

L. Linkevičius Paryžiuje lankosi Prancūzijos užsienio reikalų ministro kvietimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.