Lietuvoje

2020.02.10 22:48

Apie mobingą prakalbusias Panevėžio pataisos namų slaugytojas ėmėsi tikrinti „Sodra“

„Sodros“ komentaras; atnaujinta 09.25

Apie psichologinį smurtą prabilusias Panevėžio pataisos namų slaugytojas ėmėsi tikrinti „Sodra“ – ar šios nesimuliuoja ligos. Viena slaugytoja, nebeatlaikiusi įtampos, pati išėjo iš darbo.

Panevėžio pataisos namų slaugytoja Lidija Butėnienė su ašaromis žengia iš gydytojos kabineto. Moteris kartu su kolege buvo iškviesta į „Sodros“ komisijos apžiūrą, ar joms pagrįstai paskirtas nedarbingumas.

„Nežinau, kas čia vyksta. Tikrai nežinau. Gal skundai, gal kas. Pratęsė, siūlė stacionarą, bet aš nenoriu, negulsiu. Bandysiu pati tvarkytis. Dabar pas psichiatrą vėl einu“, – sako slaugytoja L. Butėnienė.

Po komisijos patikrų moterims pratęstas nedarbingumas. Tiesa, viena iš jų, net ir pasveikusi, į Panevėžio pataisos namus dirbti nebegrįš – susirado kitą darbą.

Trečioji slaugytoja Gitana Petrauskienė į komisiją dėl nedarbingumo dar nebuvo iškviesta.

„Kadangi susirgom dėl darbo, ir mus vėl tikrina, ar tikrai mes susirgom, tai sakom, čia teisingumas aukščiausiam lygy, teisingumo ministerijoje. Be abejo, kad mūsų ligos nesimuliuojamos, dėl to mes taip drąsiai prieš visą Lietuvą ir šnekame“, – sako slaugytoja Gitana.

Patikros į „Sodrą“ sergantysis kviečiamas arba atsitiktine tvarka, arba reaguojama į skundus. Kodėl pakviestos slaugytojos – neatskleidžiama.

„Jeigu yra gautas skundas iš darbdavio, kad žmogus nesilaiko gydymo režimo, mes tikrai kviečiam tą žmogų į gydytojų konsultacinę komisiją, komisijos metu aptariame, žiūrime, kas yra, kodėl buvo nesilaikyta, ar iš tikrųjų buvo nesilaikyta“, – teigia „Sodros“ Panevėžio skyriaus vadovas.

Panevėžio pataisos namų slaugytojos tvirtina ir toliau neisiančios į darbą, kol dirbs neva psichologiškai prieš jas smurtaujanti gydytoja. Kalėjimų departamentas dar nebaigė tarnybinio patikrinimo.

„Sodros“ komentaras

Kaip antradienį patikslino „Sodros“ Komunikacijos skyriaus vedėjas Saulius Jarmalis, „Sodra“ netikrina, ar žmonės nesimuliuoja ligos. „Sodra“, pavyzdžiui, gavusi pranešimų apie galimai nepagrįstai mokamą ligos išmoką, pakviečia žmogų pasitikrinti sveikatos į Gydytojų konsultacinę komisiją (GKK). Tokias komisijas turi kiekviena gydymo įstaiga. GKK yra ne „Sodros“ komisija, o gydymo įstaigos komisija, kurioje būtent gydymo įstaigos gydytojai įvertina žmogaus sveikatos būklę ir jo tolimesnį gydymą. „Sodros“ atstovai toje komisijoje dalyvauja tiek, kiek tai svarbu gauti informaciją ar ligos išmoka mokama pagrįstai.

„Sodra“ nevertina ir nekvestionuoja asmens sveikatos būklės, ligos, netikrina, simuliuoja žmogus, ar ne. Žmones gydo ir diagnozę nustato tik juos gydantys medikai, o ne „Sodra“.

Žinios. „Sodra“ ėmėsi tikrinti psichologinį smurtą patyrusias pataisos namų slaugytojas – viena, nebeatlaikiusi įtampos, išėjo iš darbo