Lietuvoje

2020.02.10 15:00

Nausėda rengia susitikimą dėl švietimo pertvarkos gairių

atnaujinta 15.45
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.02.10 15:00

Prezidentas Gitanas Nausėda šią savaitę rengia susitikimą su politikais, švietimo ekspertais, siekdamas surasti gaires susitarimui dėl švietimo pertvarkos.

„Prezidentas organizuoja šią savaitę susitikimą ir diskutuos tiek su politikais, tiek su švietimo ekspertais. Šio susitikimo vienas iš pagrindinių klausimų – surasti tas gaires ir kryptis, [...] dėl kurių reikėtų ieškoti sutarimo“, – pirmadienį žurnalistams prezidentūroje sakė G. Nausėdos patarėjas Povilas Mačiulis

Viktorija Čmilytė-Nielsen: liberalai Seimo rinkimuose tikisi pasirodyti ne blogiau nei praėjusiuose

Pirmadienį su G. Nausėda susitikusi Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigė, kad didelę pokalbio su šalies vadovu dalį skyrė švietimo susitarimui, kuris, politikės teigimu, yra „prioritetas prezidentui“.

Kaip jau anksčiau rašė portalas LRT.lt švietimo susitarime, kurį parengė Vyriausybė, numatyta, kad mokyklų tinklą pertvarkyti galėtų ne tik steigėjos, t.y. savivaldybės, bet ir valstybė. Taip pat numatoma, kad nebeliktų jungtinių klasių, o pradinė mokykla ilgainiui išaugtų iki šešerių metų. Numatoma ir kad švietimo finansavimas iki 2030 metų pasiektų 6 proc. BVP.

Šių metų pradžioje premjeras Saulius Skvernelis sukvietė partijų lyderius į pasitarimą Vyriausybėje dėl švietimo susitarimo, tačiau opozicinių politinių jėgų vadovai ministrų kabineto iniciatyvų nėra linkę paremti.