Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.10 15:10

Čmilytė-Nielsen: liberalai galvoja ne tik apie centro-dešinės, bet ir apie platesnę koaliciją

atnaujinta 15.29
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.02.10 15:10

Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen tikina, kad partija Seimo rinkimuose sieks pasirodyti ne blogiau negu praėjusiuose parlamento rinkimuose. Anot jos, liberalai svarstytų dirbti centro-dešinės koalicijoje, tačiau neatmeta ir galimybės bendradarbiauti platesnėse koalicijose.

„Liberalų ambicija yra pasirodyti bent jau ne blogiau negu 2016 metais. Manau, kad tai yra realus, realistinis tikslas. Mūsų prioritetas būtų centro-dešinės koalicija, tačiau, vertindama pakankamai gerą bendradarbiavimo opozicijoje patirtį, manau, kad galime kalbėti ir apie platesnę koaliciją, apie platesnių koalicijų galimybę. Žinoma, viską nulems rinkimų rezultatai“, – pirmadienį po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda žurnalistams prezidentūroje sakė V. Čmilytė-Nielsen, paklausta, kokios yra Liberalų sąjūdžio ambicijos 2020 m. Seimo rinkimuose.

Viktorija Čmilytė-Nielsen: liberalai Seimo rinkimuose tikisi pasirodyti ne blogiau nei praėjusiuose

Liberalų sąjūdžio lyderė, paklausta, ar jos vadovaujama partija svarstytų jungtis su kitomis liberaliomis jėgomis, tai yra su Laisvės partija, kurios pirmininkė yra parlamentarė Aušrinė Armonaitės, ir su Artūro Zuoko, Remigijaus Žemaitaičio bei Artūro Paulausko kuriama partija „Laisvė ir teisingumas“, nusprendė pajuokauti.

„Šiandien liko viena liberali partija, visos kitos nuėjo laisvės keliu“, – tikino V. Čmilytė-Nielsen.

„Jei rimtai, tai manau, kad mes esame atviri bendradarbiavimui su visais liberaliai mąstančiais politikais. Kaip ir seniau ne kartą esu sakiusi – sieksime, kviesime liberaliai mąstančius žmones jungtis prie mūsų“, – tikino V. Čmilytė-Nielsen ir patikslino, kad apie galimą Liberalų sąjūdžio bendradarbiavimą su kitomis politinėmis jėgomis ji galės kalbėti po Seimo rinkimų.

V. Čmilytė-Nielsen teigė susitikimo su G. Nausėda metu su šalies vadovu aptarė politines aktualijas, artėjančios Seimo pavasario sesijos darbus, prezidento iniciatyvas, artėjančius parlamento rinkimus. Liberalų sąjūdžio lyderė teigė didelę pokalbio su G, Nausėda dalį skyrė švietimo susitarimui, kuris, politikės teigimu, yra „prioritetas prezidentui“.

G. Nausėdos vyriausiasis patarėjas Povilas Mačiulis žurnalistus informavo, kad šalies vadovas su šiuo metu opozicijoje Seime dirbančio Liberalų sąjūdžio lydere V. Čmilyte-Nielsen kalbėjosi ir apie viešųjų pirkimų sistemos tobulinimo iniciatyvas, ir apie biudžeto valdysenos tobulinimo klausimus.

„Liberalai ypatingai akcentavo racionalų valstybės lėšų valdymą, buvo diskutuojama apie teisingą mokesčių sistemą ir jos kūrimą, ir išimčių (mokestinėje sistemoje – LRT.lt) mažinimą“, – kalbėjo P. Mačiulis.

Pasak P. Mačiulio, G. Nausėda su liberalų lydere taip pat aptarė artėjančius Seimo rinkimus ir galimą politinę situaciją po jų. Tiesa, prezidento patarėjas nedetalizavo, kokią galimą politinę dėlionę po parlamento rinkimų aptarė V. Čmilytė-Nielsen ir G. Nausėda. Anot jo, apie tai turėtų kalbėti partijų lyderiai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16