Lietuvoje

2015.09.17 11:33

„Tvarkiečiai“ siūlo Seimui pasisakyti prieš privalomų pabėgėlių kvotų sistemą

BNS2015.09.17 11:33

Valdančiajai koalicijai priklausančios partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovai siūlo Seimui pareikšti, kad nepritaria nuolatinei privalomų migrantų kvotų sistemai, ir paraginti vykdomąją valdžią pradėti konsultacijas su Lenkija, Baltijos šalimis dėl bendros pozicijos suformulavimo.  

„Tvarkiečiai“ Petras Gražulis ir Kęstas Komskis įregistravo Seimo rezoliucijos projektą „Dėl Lietuvos valstybės požiūrio į pabėgėlių krizę“.

„(Seimas) nepritaria privalomų įsipareigojimų ir prievolių dėl kvotų paskirstymo principui, ragindamas šalyje nedelsiant pasiekti plataus spektro politinių jėgų ir visuomenių organizacijų susitarimą dėl solidarumo ir bendrų sprendimų pabėgėlių krizės akivaizdoje“, – rašoma projekte.

Pagal jį, Lietuvos parlamentas turėtų pareikšti susirūpinimą dėl nelegalių migrantų srauto, plūstančio į Europą iš Azijos ir Afrikos valstybių, pabrėžti, jog kilusi pabėgėlių krizė gali virsti didžiausiu humanitariniu iššūkiu Europai po Antrojo pasaulinio karo ir sukelti neprognozuojamas pasekmes.

Rezoliuciją parlamentarai turėtų pasiūlyti Europos Sąjungos institucijoms, kad šios ieškodamos bendrų sprendimų, labiau atsižvelgtų į kiekvienos šalies kultūrinį tapatumą, ekonominį pajėgumą ir socialinius interesus.

„Valstybės užsienio politikos institucijos ir diplomatinės tarnybos turėtų inicijuoti politines konsultacijas su kaimynine Lenkija ir Baltijos šalimis dėl bendros pozicijos suformulavimo bei surengti specialią Baltijos Asamblėjos dėl pabėgėlių krizės ilgalaikio koordinavimo regione“, – rašoma projekte.

Užsienio  reikalų ministerijai siūloma inicijuoti Jungtinių Tautų Organizacijos Saugumo tarybos neeilinį posėdį, kuriame būtų apsvarstytas „beprecedentis nelegalių migrantų ir pabėgėlių krizės Europoje klausimas“.

Praėjusią savaitę Europos Komisija pasiūlė valstybėms narėms per dvejus metus paskirstyti 160 tūkst. pabėgėlių iš Vengrijos, Graikijos ir Italijos. Lietuvai pagal šią schemą numatoma priimti 1105 pabėgėlius. Šalies valdžia nedelsdama patvirtino šį pasiūlymą.

Tačiau Lietuvos pareigūnai kritiškai vertina Vokietijos remiamą idėją sukurti nuolatinį mechanizmą, kad Briuselis galėtų įvesti privalomas pabėgėlių kvotas bet kuriuo laiku, nustatęs, kad iškilo krizinė situacija. Regiono šalys nerimauja, kad nuolatinė kvotų sistema tik paskatins imigrantų antplūdį, o našta ateityje gali tapti sunkiai pakeliama.                   

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt