Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.10 11:35

Skvernelis apie žmonos įsidarbinimą „Orlen“: prireikus, nusišalinsiu nuo sprendimų

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad jo žmona įsidarbino lenkų koncernui „Orlen“ priklausančiame degalinių tinkle „Orlen Baltics retail“ laikantis visų procedūrų. Dėl to, sako premjeras, visos kitos kalbos, esą žmona galėjo gauti darbą dėl jo artimų ryšių su koncernu, tėra spekuliacijos.

Kartu S. Skvernelis teigia, kad, jeigu Vyriausybei tiesiogiai reikės priimti sprendimus, liečiančius „Orlen“ interesus, jis nuo sprendimų nusišalins.

„Nei Vyriausybė, nei aš pats asmeniškai šitai įmonei jokių išskirtinių sąlygų arba lengvatų niekad nesu padaręs“, – pirmadienį DELFI sakė S. Skvernelis.

Jo teigimu interesų konflikto dėl jo žmonos naujos darbovietės nėra.

„Dar kartą pabrėžiu – nematau čia jokio interesų konflikto. Dar daugiau – kur bebūtų įsidarbinusi, visur būtų galima kelti panašius klausimus, nes Vyriausybė priiminėja sprendimus, liečiančius visą sektorių, kiekvieną įmonę arba daugelį įmonių, kuriose verslo sąlygų, mokestiniai pakeitimai liečia visas įmones. Tai yra tik spekuliacijos, neturinčios jokio pagrindo“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas, pridūręs, kad jo žmona nėra viešas asmuo.

Paklaustas, kodėl žmona neliko ankstesnėje darbovietėje, premjeras teigė, kad darbas buvo susijęs su tiesioginiu darbu su klientais, tad žmona, tvirtino S. Skvernelis, nusprendė pasirinkti kitus profesinius iššūkius.

„Kas gali drausti žmonėms dirbti, pasirinkti darbo vietą? Kiekvienam žmogui natūraliai kyla klausimai, ką jis toliau turi daryti savo gyvenime, kokia turi būti karjera. Nusprendė pasirinkti kitą iššūkį, kadangi buvusi darbovietė buvo susijusi su betarpišku bendravimu su klientais, o esant mano pareigose, tai yra tam tikros rizikos ir nepatogumai“, – komentavo ministras pirmininkas.

„Jeigu bus reikalingi kažkokie Vyriausybės priimti sprendimai tiesiogiai, tai padarysiu, ką ir darau – tiesiog nusišalinsiu nuo sprendimų priėmimo“, – pažymėjo jis.

ELTA primena, kad S. Skvernelio žmona S. Skvernelė pradėjo darbą lenkų koncernui „Orlen“ priklausančiame degalinių tinkle „Orlen Baltics retail“. Tai paaiškėjo, kai premjeras praėjusią savaitę atnaujino savo privačių interesų deklaraciją, o naujienų portalas lrytas.lt tai pranešė.

S. Skvernelis apie santykius su prezidentu: žiema, bet įšalo nematau

Premjeras S. Skvernelis teigia, kad nepaisant esamų nesutarimų su Prezidentūra, santykiai tarp Vyriausybės ir šalies vadovo nėra blogi. Pasak jo, išsiskyrusias nuomones dėl prezidento Gitano Nausėdos pasitikėjimo netekusio susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus galima vertinti kaip darbinį klausimą, o kol kas nedeklaruota Prezidentūros pozicija dėl į ministrus teikiamo Luko Savicko – Vyriausybei suprantama ir priimtina.

„Žiema, bet nematau kažkokio įšalo. Tiesiog yra procedūros, darbiniai klausimai, kurie sprendžiami ir tuos klausimus reikia spręsti griežtai laikantis valdžių padalijimo principo“, - interviu Delfi pirmadienį sakė S. Skvernelis, pridurdamas, kad sprendžiant politinius klausimus būtina laikytis Konstitucijoje numatytos valdžios sąrangos.

„Mes esame parlamentinė valstybė su išreikštais prezidentinės valstybės bruožais ir tie sprendimai priklauso ne vien nuo manęs – yra koalicija. Koalicija (J. Narkevičiumi – ELTA) pasitiki ir nemato priežasčių ministrą atstatydinti. Ministro klausimas yra išspręstas“, – teigė jis.

„Jeigu kas nors mano, kad ultimatumai ir diktatas, be jokio pagrindo, yra efektyvi (veiklos forma – ELTA) tai aš taip nemanau. Aš manau, kad reikia ieškoti kompromiso ir sutarimo“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Pernelyg premjeras nesureikšmino ir kiek užsitęsusios procedūros, vertinant Luko Savicko kandidatūrą į ekonomikos ir inovacijų ministrus. Pasak premjero, prezidento pozicija jam yra suprantama, o ir G. Nausėda, teigė jis, ko gero formuoja naują ministrų vertinimo praktiką

„Kandidatas į ministrus buvo priimtas, žinoma, užtruko laiko kol atsirado vietos (prezidento – ELTA) darbotvarkėje. Labai atidus vertinimas, po pokalbio dar yra vertinama. Manau, kad yra formuojama nauja praktika, kiekvieną kandidatą vertinti 3–4 savaites... Nematau didelės problemos, svarbu, kad būtų surasti argumentai. Prezidento pozicija yra priimtina ir suprantama“, – apibendrino S. Skvernelis.

S. Skvernelis apie išasfaltuotą kelią: žmonės negali kentėti, kad premjeras yra jų kaimynas

Ministras pirmininkas S. Skvernelis sako, kad žmonės negali kentėti, jei kelias nebūtų asfaltuojamas vien dėl to, kad jų kaimynas būtų premjeras.

„Susidaro įspūdis iš to, kas buvo pateikta, kad yra gyvenantis premjeras kažkur ir jam dabar nuo Vilniaus iki namų yra kelias išasfaltuotas. Tai yra visiškas melas, tai senas kelias, sena gyvenvietė, kuri geresnių sąlygų laukia jau ne 20 ir ne 30 metų.

Tas kelias neveda iki manęs ir aš ne visu juo naudojuosi, net puse nesinaudoju. Natūralu, kad žmonės negali kentėti, kad premjeras yra jų kaimynas. Tikiuosi, kad tie sprendimai, kurie yra priimti, aš manau, tą pripažins ir institucijos, nieko asmeniškai nedariau, jokios asmeninės naudos sau neturėjau“, – pirmadienį DELFI sakė S. Skvernelis.

„Su Roku Masiuliu tiesiogiai apie tą kelią niekada nebuvo kalbėta“, – pridūrė premjeras.

15min.lt atliktas tyrimas skelbia, kad iš Vilniaus rajono kelių asfaltavimui papildomai skirtų 300 tūkst. eurų beveik visa suma atiteko Smiglių kaimo Upės gatvės, kurioje gyvena premjeras S. Skvernelis, remontui.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) dėl šios situacijos yra pradėjusi tyrimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi